Скандал у Великобританії: колишні міністри продавали своє покровительство бізнесменам

За 5 тисяч фунтів стерлінгів в день колишній британський міністр торгівлі і транспорту готовий влаштовувати зустрічі бізнесменів з потрібними людьми.

Корупційний скандал розгорівся у Великобританії: колишні міністри та інші політики погодилися за гроші надавати свої послуги приватним компаніям. Так, колишній британський міністр торгівлі і транспорту, лейборист Стівен Байєрс запропонував журналісту, який виступав під виглядом керівника компанії, що шукає заступництва, за 5 тисяч фунтів стерлінгів в день скористатися своїми зв'язками в уряді.

Байєрс, пропонуючи свої послуги, порівняв себе з "свого роду таксистом по найму". Він сказав, що може запропонувати клієнтам зустріч з колишнім прем'єр-міністром Тоні Блером.

Допомогти лобістам за відносно невеликі гроші погодилися і інші екс-міністри. Наприклад, Патриція Хьюїт, колишній міністр охорони здоров'я, обіцяла добути для клієнта місце в урядовій консалтинговій групі за 3 тисячі фунтів на день. Джефф Хун, колишній міністр оборони, запропонував привести делегації до міністрів і заявив репортерові, що хотів би зробити зі своїх знань і знайомств "щось таке, що відверто приносить гроші". Він заявив, що бере за свої послуги 3 тисячі фунтів на день.

Парламентарій Маргарет Моран запропонувала створити "жіночу групу" колег в інтересах клієнтів за участю колишнього міністра внутрішніх справ Джекі Сміт, колишнього міністра муніципального управління Хейзел Блірз і заступника голови партії лейбористів Харрієт Харман. Свого часу Моран змушена була повернути скарбниці 22500 фунтів стерлінгів, які незаконно витратила на особисті потреби, від чого, мабуть, і тепер має потребу в грошах.

Вищезгаданий "таксист за 5000 фунтів стерлінгів на день" Баєрс, який займав три різних міністерських посади з 1998 по 2002 роки, навів приклади своїх успіхів на ниві лобіювання. Наприклад, минулого року саме він, діючи в інтересах пасажирської залізничної компанії National Express, досяг таємних домовленостей з міністром транспорту лордом Адонісом, які дозволили його довірителю відмовитися від збиткової компанії East Coast Trains без накладення санкцій.

Баєрс також заявив, що міг би скористатися своєю дружбою з міністром у справах бізнесу лордом Мандельсоном, щоб не дозволити уряду вжити заходів, що не задовольняють його клієнтів.

Нагадаємо, що колишній прем'єр-міністр Великобританії Тони Блер, який зараз заробляє на життя читанням публічних лекцій, вирішив поповнити сімейний бюджет і тепер фотографується зі всіма охочими за 180 фунтів (понад 2 тисяч гривень).

Читайте також:

Екс-прем'єр Британії почав фотографуватися за гроші

Чернігівський чиновник отримав 9 років за хабар у півмільйона доларів

Україна потрапила в "чорний список" найкорумпованіших країн світу

За рік кризи в Україні хабарі зросли в 10 разів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: