Скандал у Латвії: лікарі відмовляються лікувати російськомовних

У Латвії розгорівся національний скандал - лікарі відмовляються лікувати росіян через ненависть до російської мови, а також через радянські татуювання на тілі пацієнтів.

Юріс Відіньш
NEWSru.com
Юріс Відіньш
У Латвії розгорівся скандал на національному ґрунті через те, що місцеві лікарі відмовляються лікувати росіян через їх російську мову та радянські татуювання.

Так, керівник лікарні міста Віляне і член правлячої латвійської партії "Громадянський союз" Юріс Відіньш заявив, що відмовляється лікувати тих, хто просить його розмовляти російською мовою, або у кого є на тілі татуювання "СРСР".

Таких пацієнтів Відіньш вважає "російськими шовіністами". Їх він прийматиме лише в тому випадку, якщо знадобиться термінова операція.

"Мені абсолютно ясно, що "російським шовіністам" я в лікуванні відмовлю, за винятком випадку, коли необхідна термінова операція, тому що інакше це загрожує кримінальною відповідальністю", - сказав Відіньш.

На його думку, те, що російські лікарі приймають пацієнтів-громадян Латвії, і при цьому не знають латвійської мови - є проявом дискримінації по відношенню до його співвітчизників. Тепер Відіньшу загрожує виключення з "Цивільного союзу".

Раніше без партквитка залишився інший лікар, Айварс Слуціс. У листуванні з главою МЗС Латвії він заявив, що не зміг би однаково лікувати латишів і вихідців з Росії.

В свою чергу, президент Латвії Валдіс Затлерс назвав заяви Відіньша неприйнятними. Висловлювання Відіньша ганьблять професію лікаря і білий халат", - сказав Затлерс .

На його думку, подібні висловлювання повинна оцінити Комісія з етики при Латвійському Товаристві лікарів.

"По-моєму, це явне порушення етики. У нашому середовищі ніколи не було подібних висловлювань", - заявив Затлерс.

Міністр охорони здоров'я Латвії Юріс Барздіньш також вважає неприйнятними висловлювання Юріса Відіньша.

"У демократичному суспільстві кожен має право на свою особисту думку з будь-якого питання, проте в законодавстві дуже чітко вказані межі, які не можна переступати. Ніякі забобони не можуть вплинути на надання медичної допомоги - медикам заборонено будь-який емоційний прояв до пацієнтів", - сказав Барздіньш.

Зазначимо, державною мовою в країні є латиська, російська має статус іноземної. З моменту розвалу Радянського Союзу, керівництво країни веде системну політику, спрямовану проти російськомовного населення.

Нагадаємо, Латвія - не перша країна, яка відмовляє у медичних послугах особам, які нагадають про СРСР. Так, у німецькому місті Падеборн лікар відмовився оперувати 36-річного пацієнта, на плечі якого було нацистське татуювання, що зображає орла, який стискає в пазурах вінок зі свастикою.

Читайте також:

У Німеччині хірург відмовився оперувати пацієнта через татуювання зі свастикою

У Чернігові знайшли повішеним хлопця з вирізаною на нозі свастикою

Напередодні Дня Незалежності в Одесі вбили націоналіста

В Івано-Франківську єврейське кладовище розмалювали свастиками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: