Скандал в Росії: суд відпустив педофіла за "позитивні характеристики з роботи"

Чоловіка, який кілька років ґвалтував свою малолітню небогу, відпустили на волю просто із зали суду. У Держдумі заявили про "педофільське лоббі".

У Росії спалахнув скандал після рішення петербурзького суду, який засудив педофіла до умовного терміну покарання і звільнив одразу після засідання.

За даними слідства, 25-річний мешканець Санкт-Петербурга Олексій Слєпцов протягом чотирьох років ґвалтував свою малолітню небогу - з того часу, як дівчинці виповнилося 5 років. Під час слідства обвинувачений зізнався в 13 епізодах, на суді відмовився від свідчень, але п'ять епізодів було доведено, і він повністю визнав у них свою провину.

Але Дзержинський районний суд засудив його до 6 років умовно і звільнив. Згідно з вироком, суд "взяв до уваги позитивні характеристики з роботи і той факт, що у підсудного є сім'я". Обвинувачення вимагало для Слєпцова 10 років ув’язнення.

Рішення викликало обурення громадськості та дійшло навіть до Державної думи. Російські депутати зажадали перегляду рішення петербурзького судді, зокрема, направили запити до правоохоронних органів з вимогою негайно перевірити кваліфікацію і можливу наявність корупційної складової в діях судді.

15 березня до Санкт-Петербурга приїде уповноважений з прав дитини при президенті РФ Павло Астахов, який пообіцяв взяти "справу педофіла" під особистий контроль.

Одночасно губернатор Петербурга Валентина Матвієнко зажадала ще раз посилити покарання для збоченців, яким і так нещодавно збільшили можливі терміни кримінальної відповідальності.

У відповідь на це депутат від Комуністичної партії, член комітету з питань сім'ї, жінок і дітей Ніна Останіна застерегла, що для внесення необхідних поправок буде необхідно боротися з "педофільським лоббі", яке "дуже високо проникло в ешелони влади".

"Можливо, думка Валентини Іванівни Матвієнко, жінки-губернатора, у якої досить високий статус, вплине на тих депутатів, які, на жаль, опинилися в пастці педофільського лобі", - зазначила Останіна.

Проблема жорстокого поводження з дітьми в Росії стає все більш гострою. Так, в 2008 році, тільки за офіційною статистикою, жертвами насильства і жорстокості стали 126 тисяч дітей. Водночас влітку минулого року до Кримінального кодексу РФ були внесені зміни, спрямовані на посилення відповідальності за скоєння злочинів проти життя, здоров'я і статевої недоторканності неповнолітніх.

За статеві стосунки з малолітніми встановлено покарання у вигляді позбавлення свободи на строк до 15 років, за розпусні дії з малолітніми - до 12 років.

Читайте також:

У Криму співкамерники відпускають педофіла на допити з міткою на штанях

В Росії заарештували депутата, який 25 років ґвалтував дітей

Міліція затримала ще одного педофіла з банди київського ректора

Москаль: дітей в "Артеку" ґвалтував знайомий Кравчука й Кучми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: