Скандал з російською мафією поставив хрест на кар'єрі екс-глави МЗС Болгарії

Екс-міністр закордонних справ Болгарії Румяна Желева пішла з політики.

Екс-міністр закордонних справ Болгарії Румяна Желева зняла свою кандидатуру на пост єврокомісара з міжнародного співробітництва та надання гуманітарної допомоги. Раніше вона піддавалася критиці з боку депутатів Європарламенту, які вважають, що вона надала невірні відомості про свою комерційну діяльність і підозрюється у зв'язках з російською мафією.

Новим кандидатом від Болгарії на посаду члена Єврокомісії названа заступник голови Світового банку Крісталіна Георгієва. Желева тим часом оголосила про свій відхід з політики.

Нагадаємо, минулого тижня Європарламент відмовився затвердити Желеву на пост єврокомісара у зв'язку з підозрами в наданні нею керівництву ЄС фальшивих особистих даних. Зокрема, в особистій анкеті, поданій до структур ЄС, Желева не вказала, що аж до 2009 року залишалася главою компанії Global Consult Ltd, що є порушенням законів Болгарії.

Крім того, у декларації про доходи Желевої був присутній термін "декларувати нічого". "Антіжелевскій табір" у загальноєвропейських колах ставив під сумнів професіоналізм Желевої і знання тематики, за яку вона мала відповідати - виділення гуманітарної допомоги", писало видання Euroobserver.

Також до Желевої були питання з приводу її чоловіка. Кілька тижнів тому пройшов слух, що він пов'язаний з російською мафією. Сама Желева стверджувала, що звинувачення на її адресу та адресу її чоловіка необгрунтовані.

19 січня Желева направила на адресу голови болгарського уряду Бойко Борисова послання, в якому зокрема говориться: Я прошу Вас прийняти мою відставку зі всіх займаних постів мною і зробити все необхідне для того, щоб відкликати мою кандидатуру на посаду представника Європейської комісії від Болгарії".

Замість Желевої кандидатом від Болгарії на посаду члена Єврокомісії стала заступник голови Світового банку Крісталіна Георгієва. Про це оголосив голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу.

Читайте також:

У Болгарії вбили журналіста, який писав про злочинність

В Болгарії заарештували екс-прем'єра Косова

Болгарія розмістить у себе натовську систему ПРО

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: