Скандальне будівництво біля Кремля зупинене

Виконуючий обов'язки мера Москви Володимир Ресін дав розпорядження про призупинення будівництва музею-заповідника "Московський Кремль".

Будівництво депозитарію музею-заповідника "Московський Кремль" на Боровицькій площі повністю зупинено. Робочі збирають інструменти і залишають будмайданчик, будівельний кран опущений.

Розпорядження про призупинення будівництва, що викликало громадські протести, віддав напередодні, 29 вересня, виконуючий обов'язки мера Москви Володимир Ресін.

На Боровицькій площі, між Кремлем і Пашковим будинком, передбачається побудувати депозитарій для музеїв Кремля. Будівля, спроектована Володимиром Колосніциним (творцем нового "Військторгу" на Воздвиженці і нового готелю "Москва" на Манежній площі), повинна була мати 24 метри у висоту, що неминуче зіпсувало б види і на Кремль, і на Пашков будинок. Види, поряд з самими будівлями, охороняються як невід'ємна частина культурно-історичних пам'яток.

27 вересня на будівництво поскаржився в прокуратуру член Громадської палати Марат Гельман, що вказав на низку порушень при видачі санкцій на будівництво.

Директор музею-заповідника "Московський Кремль" Олена Гагаріна раніше заявляла, що в.о. мера Москви Володимир Ресін (він займає цю посаду з 28 вересня, коли був відправлений у відставку колишній градоначальник Юрій Лужков) не має повноважень зупиняти будівництво, оскільки воно є федеральним проектом. Ані Міністерство культури, ні уряд свою позицію не позначили, однак в адміністрації президента Росії журналістам неофіційно повідомили, що Кремль підтримує рішення Ресина.

Читайте також:

Наступник Лужкова хотів зупинити скандальне будівництво, але йому не дали

Лужков оскаржить свою відставку у суді

Проти Лужкова і його дружини порушать кримінальні справи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: