Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандальний екс-політтехнолог Януковича Манафорт подав позов на прокурора

Чоловік переконаний, що слідство перевищує свої повноваження

Якщо тебе посадили під домашній арешт, то позивайся на прокурора. Так вирішив зробити Пол Манафорт, колишній політтехнолог Януковича і екс-голова передвиборчого штабу Дональда Трампа. Ще наприкінці минулого жовтня його звинуватили у діях всупереч інтересам Сполучених Штатів, відмиванні грошей та ухилянні від податків.

В ніч проти четверга у Вашингтоні дві раптові новини: сніг і позов Манафорта. Незважаючи на заборону від судді спілкуватися з пресою, аби не робити з кримінальної справи публічну кампанію - текст позову одразу потрапляє до журналістів. Головне звинувачення, якщо перекласти його людською мовою з юридичної: спеціальний прокурор Мюллер забагато собі дозволяє.

У своєму позові Манафорт нагадує, що спеціального прокурора Мюллера призначили розслідувати злочинні стосунки передвиборчого штабу Трампа з Росією. Але в повноваженнях є такий пункт: розслідувати будь-яку справу, яка може з'явитися внаслідок попереднього розслідування.

ВідеоКолишній політтехнолог Януковича Пол Манафорт вирішив позиватися проти прокурора

Він вирішив це зробити через те, що його посадили під домашній арешт. Манафорта ще наприкінці минулого жовтня звинуватили у діях всупереч інтересам Сполучених Штатів, відмиванні грошей та ухилянні від податків.

Колишній політтехнолог Януковича Пол Манафорт вирішив позиватися проти прокурора

Манафорт наполягає, усі звинувачення - у відмиванні грошей, незаконному лобіюванні під час роботи на Януковича і його патронів та ухилянні від податків стосуються сивої давнини, коли ніякий Трамп у президенти ще не балотувався. І на цій підставі вимагає визнати слідство проти нього таким, що перевищує свої повноваження, порушує процедуру. 

«Судовий термін "розумне стримання" позбавляє підсудних, проти яких іде кримінальне слідство, позиватися на це слідство, наприклад, вимагати дискваліфікувати прокурора, в тому самому суді. Я б цей позов до своїх екзаменів включив, але занадто легке питання», - каже професор юриспруденції університету Техасу Стівен Валдек.

Доки юристи вважають позов Манафорта вочевидь програшним, поза кадром тут уже висловлюють шалені версії: начебто Манафорт і справді подав позов, аби... програти. Для того, щоб з’явилося додаткове офіційне визнання, що команда прокурора Мюллера працює справедливо. Це має вибити усі козирі з рук тих республіканців, що вже давно натякають, мовляв розслідування зв’язків Трампа з Росією не об’єктивне, тож його треба згорнути.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції