Скандальний "пакет Ярової". Оператори зв'язку в РФ відмовляються зливати спецслужбам записи дзвінків і SMS

За оцінками представників операторів, на необхідну інфраструктуру потрібно більше $ 30,5 млн.

В Росії оператори зв'язку "великої четвірки" - "Мегафон", МТС, "Вимпелком" і Tele2 - надіслали листа на адресу голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко з проханням відхилити антитерористичний пакет законопроектів, прийнятий Держдумою 24 червня.

Ініціативи, авторами яких виступили депутат Ірина Ярова і сенатор Віктор Озеров, викликали широкий резонанс у суспільстві, вони коригувалися буквально до останнього моменту, пише ТАСС.

Законопроект з 1 липня 2018 року зобов'язує операторів зв'язку зберігати всі записи дзвінків і будь-які повідомлення, якими обмінюються користувачі, протягом півроку. Також протягом трьох років вони будуть зобов'язані зберігати відомості про те, що розмова, обмін смс-повідомленнями або аудіо- чи відеоповідомленнями відбувся такого-то числа у такий-то час. Всю цю інформацію необхідно буде надавати за запитом спецслужб.

Адресований Матвієнко лист підписали гендиректор "Вимпелкому" Михайло Слободін, в. о. генерального директора "Мегафону" Сергій Солдатенков, президент МТС Андрій Дубовсков та перший заступник генерального директора "Т2 Мобайл" (бренд Tele2) Олександр Провоторов.

Представники "великої четвірки" впевнені, що прийняття законопроекту у нинішньому вигляді "призведе до багаторазового зростання тарифів на послуги зв'язку для абонентів, деградації якості надаваних послуг, зупинку розвитку мереж зв'язку на території РФ".

За оцінками авторів документа, для організації зберігання змісту повідомлень "потрібно понад 2,2 трлн руб ($ 30,5 млн), причому основна частина цієї суми не залежить від термінів зберігання інформації, оскільки піде на створення системи управління і пошуку даних, системи ідентифікації повідомлень та глобальної модернізації мереж зв'язку".

Нагадаємо, що раніше закон розкритикував творець соцмережі "Вконтакте" і месенджера Telegram Павло Дуров. Він заявив, що не буде виконувати вимоги "пакету Ярової". Зазначимо, що Дуров зараз знаходиться не в Росії. Він поїхав з країни після того, як йому довелося залишити посаду генерального директора "Вконтакте".

Зазначимо, що прийнятий російськими депутатами антитерористичний пакет суттєво посилює низку законів РФ. У чому скандальність поправок і як вони змінять життя росіян - читайте детальніше тут.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: