Скаргу Демян’юка на депортацію зі США відмінила остання інстанція

Конституційний суд Німеччини вирішив, що жодних прав Джона Демян’юка, звинувачуваного у пособництві нацистам, не було порушено.

Конституційний суд Німеччини в Карлсруї 8 липня відхилив скаргу підозрюваного в пособництві нацистам Джона Дем’янюка на депортацію зі США.

Суд визнав, що Дем’янюк не зміг точно і переконливо показати, які саме з його фундаментальних прав були порушені в результаті депортації до Німеччини.

Офіційним приводом для висилки 89-річного Дем’янюка із США стала втрата американського громадянства. Він був позбавлений громадянства США в 2002 році після того, як визнав, що після прибуття в країну надав про себе помилкові відомості.

Тим часом німецькі адвокати Джона Дем’янюка стверджують, що депортація була "закамуфльованою видачею", але при цьому їх підзахисний не зміг на законних підставах скористатися правами, які йому гарантує американо-німецький договір про екстрадицію. (У законодавстві Німеччини проводиться відмінність між депортацією і екстрадицією).

В травні 2009 року скаргу на депортацію відхилив суд першої інстанції в Берліні. Скарга Дем’янюка на незаконність депортації була останньою спробою відстрочити початок судового процесу.

Раніше він посилався на поганий стан свого здоров'я, проте німецька прокуратура постановила, що Дем’янюк в змозі бути щоденно присутнім на двох засіданнях тривалістю по півтори години кожне.

Джон Дем’янюк був доставлений у Німеччину в середині травня і з того часу чекає судового розгляду в одному з місць попереднього ув’язнення в Мюнхені. Німецька прокуратура звинувачує його в пособництві нацистам. За даними обвинувачення, під час Другої світової війни він служив охоронцем в концентраційному таборі Собі бор і був причетний до вбивства 29 тисяч людей.

Нагадаємо, що ще в 1986 році Джона Дем’янюка депортували до Ізраїлю, де він був засуджений за співпрацю з нацистами до страти. Згодом суд порахував його провину недоведеною і відмінив вирок.

Читайте також:

Німеччині дозволили судити Дем’янюка не більше трьох годин

Львів став на захист українського нациста. На черзі інші міста

Французькі в’язні концтаборів подали позов проти Дем’янюка

Дем’янюк отримав припис про депортацію зі США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: