Скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату – дослідження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Викиди вуглекислого газу мають скоротитись до нуля.

Увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти катастрофічним наслідкам глобального потепління.

Про це йдеться у звіті Міжурядової групи експертів з питань змін клімату, передає NBC26.

Експерти закликають спільними діями запобігти потеплінню у понад півтора градуса Цельсія від доіндустріального рівня. Це можливо, але потребує "негайних, далекосяжних та безпрецедентних змін в усіх аспектах суспільного життя" - майже повний перехід на "зелену енергетику", зменшення викидів транспорту та промисловості, зміна способу життя людей, зокрема скорочення вживання м'яса.

Так, поверхня Землі вже нагрілася на один градус, тобто до потепління у 1,5 градуса їй залишилась лише третина дороги. Вже цього виявилось достатньо, щоб підняти рівень океанів і спровокувати танення льодовиків, смертоносні урагани, повені та посухи.

За збереження таких темпів, вважають науковці, температура може зрости врешті-решт на 3–4 градуси, що зробить планету взагалі непридатною для життя людей.

Таким чином, аби знизити прогнозовані темпи потепління, викиди вуглекислого газу мають скоротитись на 45% до 2030 року, тобто протягом найближчих 11 років, і досягнути нуля 2050 року. Зазначається, що навіть граничне потепління у 1,5 градуса буде мати глобальні наслідки.

Тим часом тихоокеанська пляма сміття стала втричі більшою за Францію і росте в геометричній прогресії. Вона на 99% складається з пластикових відходів. Дослідники недооцінювали розмір купи сміття в 4-16 разів.

ВідеоЯк змусити українців відмовитись від поліетилену

За 1 хвилину у світі використовують 10 мільйонів поліетиленових пакетів! Поки європейці борються із пластиком, деякі африканські країни вже його побороли. Чи могли б українці відмовитися від поліетилену? Сніданок спробував скупитися без жодного пластикового пакету. 

Як змусити українців відмовитись від поліетилену

Залиште свій коментар

Вибір редакції