Складено фоторобот підривника "Невського експресу"

У російській міліції впевнені, що злочинці полювали конкретно за "Невським експресом". Вже є перший підозрюваний.

Фоторобот підривника Невського експресу
Life.ru
Фоторобот підривника Невського експресу
У справі про підрив "Невського експресу" з'явилися перші підозрювані. Міліціонери вже склали фоторобот одного з них, рудоволосого чоловіка, якого бачили на місці аварії напередодні теракту.

Чоловік коренастий. На вигляд йому 40 років. Він невисокого зросту, обличчя відтіняє вольове підборіддя, широкі скули, примружені очі. Вуха підозрюваного щільно притиснуті до голови. Губи тонкі, а ніс досить широкий.

Глава МВС Росії Рашид Нургалієв повідомив, що "є один громадянин, який зараз дає інформацію, ми її перевіряємо і, перш за все, здійснюємо суцільний розшук".

Нургалієв додав, що на місці події виявлені важливі докази.

Причиною аварії "Невського експреса" став вибух саморобного вибухового пристрою потужністю 7 кілограмів в тротиловому еквіваленті, який стався ввечері в п'ятницю, 27 листопада. Загинули 26 людей, постраждали 96, з них приблизно половина перебувають у важкому стані.

Вдень у суботу на місці аварії здетонував ще один вибуховий пристрій, але не в повну силу.

Колишній радник президента РФ з безпеки генерал-майор Федеральної служби охорони у відставці Борис Ратников прокоментував можливу схему дій терористів, що підірвали потяг.

"Одразу помітно, що це справа рук професіоналів. Скоріш за все, терористи скористалися пластидом, його зручніше заховати і його сила вибуху значно більше, чим у тротилу. Для того, щоб змусити потяг зійти з рейок, достатньо невеликого вибуху, який має статися перед локомотивом, він на швидкості проскакує це місце, а далі вагони сходять один за іншим", - зазначив Ратников.

У серпні 2007, "Невський експрес" підірвали такою самою бомбою. За оцінками експертів її потужність становила 8-9 кілограмів в тротиловому еквіваленті. Цього разу на місці аварії була виявлена Воронька розміром 180 на 150 см. Минулого разу розмір вороньки був майже такий самий - 1,5 метра в діаметрі. Судячи з усього, в обох випадках заряд був спрямованої дії.

Оперативники впевнені, що саморобний вибуховий пристрій приводився в дію дистанційно: або за допомогою сигналу, відправленого з мобільного телефону або рації, або до підривника був підведений дріт, а електровибуховий ланцюг замкнув сам диверсант за допомогою так званої "машинки".

Оскільки хвилини за сорок до теракту цим же шляхом пройшов інший потяг, але вибуху не сталося, можна зробити висновок: злочинці полювали конкретно за "Невським експресом".

Читайте також:

У підриві "Невського експреса" міг постраждати українець

На місці підриву "Невського експреса" спрацювала друга бомба

Підрив "Невського експреса" визнано терактом

Відповідальність за підрив "Невського експреса" взяли на себе націоналісти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: