Складено рейтинг найчистіших пляжів Європи

Пляжі Словенії, Кіпру та Литви визнані найчистішими у Європі, водночас  у "чорному списку" опинилися пляжі Польщі, Нідерландів та Бельгії.

Всім нормам відповідають курорти Словенії, Литви та Кіпру. На другому місці за якістю води серед 27 країн ЄС - Хорватія (97,3% проб задовольняють нормам), далі йдуть Мальта (95,4%), Греція (94,2%) та Ірландія (90,1%).

Вище середньої якість води також у Болгарії, Португалії та Фінляндії. Пляжі Іспанії виявилися в середині списку. 

Такий висновок міститься в опублікованій доповіді Європейського агентства із захисту навколишнього середовища.

У доповіді загалом аналізується стан приблизно 22 тис. місць купання на берегах морів і водойм у країнах ЄС у минулому році.

Водночас, з 27 країн Європи у 18-ти є як мінімум одне місце для купання, яке не відповідає стандартам. У "чорному списку" опинилися Польща, Нідерланди (11%) і Бельгія (9%).

Цього літа 511 курортів отримали "блакитний прапор" - знак екологічної чистоти.

На отримання "блакитного прапора" може претендувати будь-який пляж, проте для цього доведеться дотримати ряд жорстких екологічних стандартів.

На пляжі повинні бути присутні душові кабінки, пост медичних працівників і рятувальників, а також чистота води в морі і чистий пісок.

Крім того на екологічно чистому пляжі заборонена присутність тварин та автотранспорту. Останній критерій для отримання "блакитного прапора" - пляж обов'язково повинен бути безкоштовним.

Цього літа екологічно чистий пляж можливо з'явиться і в Криму. На отримання "блакитного прапора" претендуватиме Масандрівський пляж в Ялті.

Читайте також:

Азаров ходить купатись з охоронцем та особистим лікарем

На пляжі у Німеччині звели піщаний замок завдовжки 27,5 кілометрів

Усі столичні пляжі будуть безкоштовними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: