Складено топ-10 диктаторів, яким загрожує повалення

У списку президентів, яким загрожує ревоюція, названо двох глав країн СНД: білоруського президента  Лукашенка та лідера Таджикистану Рахмона.

У зв'язку із загостреним до межі ситуацією в Єгипті, журнал Time аналізує внутрішньополітичний клімат в інших країнах земної кулі, де, лідери держави, також як глава Єгипту Хосні Мубарак, узурпували владу і тривалий період правлять країною, однак можуть раптово позбутися її шляхом перевороту.

У списку президентів країн, під якими може захитатися стілець, експерти Time назвали двох глав країн СНД: білоруського президента Олександра Лукашенка та лідера Таджикистану Емомалі Рахмона.

Time пише, що Лукашенко узурпував владу в Білорусі в 1996 році, коли парламент країни спробував усунути його від виконання повноважень президента шляхом імпічменту. Після цієї невдалої спроби Лукашенко підім'яв під себе парламент і узяв контроль над судовою владою в країні. У Білорусі ЗМІ перебувають під повним контролем влада, а структура, що займається забезпеченням державної безпеки, не змінила свою назву і досі зветься КДБ, йдеться в статті. Президентські вибори в країні в грудні 2010 року пройшли з великими порушеннями, опозиція була розгромлена. ЄС і США ввели за це санкції проти правлячої верхівки на чолі з президентом Лукашенком.

На думку експертів Time, голова Таджикистану Рахмон, який прийшов до влади в результаті кривавої громадянської війни, править країною, як власним феодом, разом зі своїми найближчими родичами. Економіка країни знаходиться в жалюгідному стані, після фінансово-економічної кризи, яка охопила всі країни світу, десятки тисяч громадян, які влаштувалися на роботу в багатших Росії та Казахстані і відправляли гроші на батьківщину, змушені були повернутися додому в розорені села. Як пише журналіст, Рахмон виправдовує своє авторитарне правління небезпекою з боку радикальних ісламістів, в той же самий час, його країна є головним транзитером наркотиків з Афганістану.

Видання відзначає, що на думку експертів, в країні існує значна кількість радикально налаштованих ісламістів, яких можуть підтримати переселенці з Пакистану. Незважаючи на те, що на даний момент в країні зберігається видимість порядку, ймовірність революційного вибуху є досить високою, підсумовує журналіст Time.

Рештою сімома країнами, в яких, на думку експертів з Time, правлячий режим може бути скинутий, є Саудівська Аравія, Алжир, Зімбабве, Іран, Судан, КНДР і Ємен.

Читайте також:

Тимошенко подарувала Януковичу книгу про диктаторів

Мубарак звернувся до Єгипту: історія розсудить, хто був правий

Лукашенко запевнив Європу, що він не кровожерливий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: