Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Складено "убивчий рейтинг" країн, де найчастіше вбивають людей

ООН вперше опублікувало глобальний звіт про кількість вбивств. Росія обійшла усіх своїх сусідів з пострадянського простору.

Бюро ООН з боротьби з наркотиками і злочинністю (UNODC) вперше опублікувало глобальний звіт про кількість вбивств, скоєних в різних країнах світу. В Україні стається 4,8 убивств на кожні 100 тисяч населення.

За даними експертів, усього за минулий рік від рук убивць загинуло 468 тисяч людей. Найбільша кількість злочинів сталася в країнах Африки - на них припала третина всіх скоєних убивств. Стільки ж вбивств сталося на двох американських континентах.

Найнебезпечнішими у цьому плані місцями на землі стали Гондурас (82 вбивства на рік на 100 тис. населення), Ель-Сальвадор (66 убивств на 100 тис.), Кот-д'Івуар (56,9 на 100 тис. жителів), Ямайка (52 на 100 тис.) і Венесуела (49 на 100 тис.).

У цих країнах 5% молодих чоловіків гинуть від рук убивць, не доживши до 30 років.

Проте в абсолютному відношенні світовим лідером стала Бразилія, де за рік було вбито майже 44 тис. людей.

У Європі ситуація виглядає відносно благополучно. В цілому на 100 тис. осіб тут стається від 0,5 до 1,3 вбивства.

Найбільш неблагополучною в цьому відношенні країною стала Росія: за 2009 рік у країні було вбито 15 тис. 954 людини, або 11,2 тис. на 100 населення.

За абсолютною кількістю подібних злочинів Росія навіть випередила США, хоча вона удвічі поступається Сполученим Штатам за чисельністю населення. У США за аналогічний період була вбита 15 тисяч 241 людина (або 5 на 100 тис.).

Росія обійшла усіх своїх сусідів з пострадянського простору. Так, у Казахстані зареєстровано 10,7 вбивства на 100 тис. населення, в Киргизії - 8, у Литві - 7,5, у Молдові - 6,6, в Білорусі та Естонії - 5, в Україні - 4,8, в Туркменії - 4,4, у Латвії та Грузії - 4, Вірменії - 2,8, в Азербайджані - 2.

ООН зазначає, що 80% загиблих від рук убивць становлять чоловіки. Жінок вбивають в основному близькі, в 50% випадків це відбувається вдома.

У звіті також звертається увага на зв'язок між рівнем бідності, важкою економічною ситуацією в країні та зростанням кількості тяжких злочинів. Також підкреслюється, що чим значніша суспільна нерівність в країні, тим частіше відбуваються вбивства.

При підготовці дослідження була використана представлена ​​країнами офіційна статистика за 2010 рік, в якій не враховувалася смертність в результаті збройних конфліктів або за вироком суду.

Читайте також:

Названі найбільш небезпечні для жінок країни

П'ять років після вбивства Політковської: "правозахисники Росії досі в небезпеці"

Столиця Зімбабве стала найгіршим містом в світі

До Топ-10 найбільш небезпечних злочинців світу увійшли троє росіян

Залиште свій коментар

Вибір редакції