Скотланд-Ярд отримав догану

Скотланд-Ярд отримав догану за розповсюдження невірної інформації про вбивство бразильця в лондонському метро у липні 2005 року.

Скотланд-Ярд отримав догану
Після серії терактів в Лондоні поліцейські отримали вказівки стріляти на поразку в людей, що викликають незаперечні підозри в причетності до тероризму.
Скотланд-Ярд отримав догану за розповсюдження невірної інформації про вбивство бразильця Жана Чарльза де Менезеса в лондонському метро у липні 2005 року. Про це оголосив в четвер на прес-конференції голова Незалежної комісії з скарг на поліцію Нік Хардвік.

27-річний Жан Чарльз де Менезес був застрелений поліцейськими на станції метро "Стоквелл" 22 липня 2005 року. Після серії терактів в Лондоні поліцейські отримали вказівки стріляти на поразку в людей, що викликають незаперечні підозри в причетності до тероризму.

Згодом з'ясувалося, що де Менезес не був причетний ні до якої терористичної діяльності і працював в Лондоні електриком. За минулі два роки було проведено два паралельні розслідування даного інциденту. Перша доповідь Незалежної комісії, опублікована в липні 2006 року, була присвячена поведінці поліцейських на місці події.

За підсумками цього розслідування Королівська прокурорська служба Великобританії не стала пред'являти звинувачень нікому з тих, хто брав участь в операції, проте звинуватила Скотланд-Ярд в порушенні правил охорони здоров'я і дотримання техніки безпеки.

Оприлюднена в четвер друга доповідь комісії була присвячена розгляду питань інформування співробітників Скотланд-Ярду і широкої публіки про те, що відбулося на станції "Стоквелл" липневим ранком 2005 року.

"Розслідування прийшло до висновку, що столична поліція Лондона допустила серйозні недоліки в обробці критично важливої інформації, зокрема серед керівників відомства", - оголосила Незалежна комісія з скарг на поліцію. Головними об'єктами критики при цьому стали керівник Скотланд-Ярду сер Іан Блер і його заступник, керівник спецоперацій відомства Енді Хейман.

Розслідування поклало основну провину за невірне інформування голови Скотланд-Ярду і громадськості, зокрема через прес-релізи і повідомлення для ЗМІ, на Енді Хеймана.

Комісія дала ряд рекомендацій Скотланд-Ярду, надавши йому право самостійно вирішувати, які кроки щодо своїх співпрацівників зробити у зв'язку з проведеним розслідуванням.

Крім того, столична поліція повинна буде зробити все можливе для запобігання подібним інцидентам у майбутньому. Слідство також спростувало спочатку поширені твердження про те, що Жан Чарльз де Менезес поводився підозріло або ж не підкорявся вказівкам поліцейських на станції метро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: