Скотланд-Ярд визнано винним

Скотланд-Ярд було визнано винним у створенні загрози для людей під час проведення операції в лондонському метро.

Сьогодні столична поліція Лондона визнана судом винною в порушенні правил охорони здоров'я і безпеки у зв'язку з убивством співробітниками поліції в липні 2005 року громадянина Бразилії Жана-Чарльза де Менезеса в лондонському метро.

Такий вердикт винесли у четвер присяжні центрального кримінального суду Олд-Бейлі за підсумками слухань, що тривали протягом кількох тижнів. Поліція визнана винною у створенні загрози для публіки своїми діями.

Скотланд-Ярд, за рішенням судді, буде оштрафований на 175 тисяч фунтів стерлінгів, а ще 385 тисяч виплатить як компенсація судових витрат.

При цьому на жодного з офіцерів Скотланд-Ярду не покладена персональна вина за вбивство безневинного бразильця, якого прийняли за терориста. Суд визнав, що співробітники правоохоронних органів діяли в "екстраординарних обставинах", ведучи пошук злочинців, які за день до інциденту намагалися здійснити вибухи в лондонському транспорті.

Столична поліція в спеціальній заяві за підсумками судових слухань іще раз підкреслила, що "глибоко шкодує про інцидент, в результаті якого загинула безневинна людина".

27-річний Жан Чарльз де Менезес був застрелений поліцейськими на станції метро "Стоквелл" 22 липня 2005 року. Після серії терактів у Лондоні поліцейські одержали вказівку стріляти на ураження в людей, що викликають незаперечні підозри в причетності до тероризму. Згодом з'ясувалося, що де Менезес не був причетний до жодної терористичної діяльності та працював у Лондоні електриком.

За твердженням поліцейських, бразилець, одягнений в об'ємну куртку (під якою могла бути заховане зброя або вибухівка) поводився підозріло, перестрибнув через турнікети і побіг по станції. Незабаром його наздогнали та вбили сімома пострілами в голову у вагоні потягу.

Тим часом, розслідування Незалежної комісії за скаргами на поліцію спростувало відомості про те, що де Менезес поводився підозріло або ж не підкорявся вказівкам поліцейських на станції метро. Крім того, було встановлено, що керівництво Столичної поліції допустило дезинформацію громадськості про обставини інциденту.

Уряд Великобританії та керівництво Скотланд-Ярду раніше вже принесли сім'ї загиблого офіційні вибачення і співчуття, зобов'язавшись виплатити родичам Менезеса крупну грошову компенсацію.

Після засідання суду глава Столичної поліції Лондона сер Аян Блер заявив, що не збирається йти у відставку, незважаючи на звинувачувальний вирок, винесений його відомству у зв'язку зі вбивством співробітниками поліції в липні 2005 року громадянина Бразилії в лондонському метро.

"Я продовжуватиму очолювати Столичну поліцію і зроблю все можливе, щоб засвоїти необхідні уроки," - заявив Блер після закінчення засідання суду.

За його словами, суддя особливо відзначив, що здійснене помилково вбивство 27-річного бразильця "було одиничним випадком порушення закону, яке не було навмисним і більше не повторилося".

Він іще раз подякував своїм колегам-поліцейським за зусилля по боротьбі з тероризмом і запевнив, що його відомство "витратить певний час на аналіз і можливу зміну порядку проведення поліцейських операцій".

Раніше представники опозиційних британських політичних партій закликали до відставки сера Аяна Блера, проте глава МВС Сполученого Королівства Джекі Сміт висловила свою беззастережну підтримку главі Скотланд-Ярду та його підлеглим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: