Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скрипалів отруїли газом BZ, який є лише на озброєнні країн НАТО - Лавров

Глава російського МЗС стверджує, що отримав інформацію на умовах конфіденційності від ОЗХЗ.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька Юлія були отруєні газом BZ.

Про це Лавров заявив у суботу, виступаючи на Асамблеї з зовнішньої і оборонної політики, передає "Інтерфакс".

ВідеоЛише у Росії були і мотив, і засоби - отруєння Скрипалів розслідувано

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила версію британських слідчих, щодо типу нервовопаралітичного токсину, виявленого у Солсбері. Слова "Новачок" і згадки про Росію в оприлюдненому документі немає. Втім назва і склад отрути викладені у засекреченій версії доповіді. Вона доступна всім державам-учасницям організації із заборони хімзброї. Вердикт міжнародних експертів вже привітав глава британського МЗС Борис Джонсон. За його словами, тепер не залишається сумнівів, хто несе відповідальність за токсичний напад. Мовляв, лише у Росії були і мотив, і засоби.

Лише у Росії були і мотив, і засоби - отруєння Скрипалів розслідувано

"За підсумками проведеної експертизи, у пробах виявлені сліди токсичного хімікату BZ та його прекурсори, що відносяться до хімічної зброї другої категорії згідно з Конвенцією із заборони хімічної зброї. BZ є нервово-паралітичнлю отруйною речовиною, яка тимчасово виводить людину з ладу, психо-токсичний ефект досягається через 30-60 хвилин і триває до чотирьох діб", — заявив російський міністр.

За його словами, цей газ не виробляється в Росії, він є лише у країн НАТО.

"Ця рецептура перебувала на озброєнні армії США, Великої Британії та інших країн НАТО, в Радянському Союзі і Росії розробок і накопичень даних хімічних сполук не здійснювалося", - зазначив глава МЗС РФ.

За словами Лаврова, в зразках виявлено наявність отруйної речовини нервово-паралітичної дії А234, однак встановлена висока значна концентрація А234 неминуче призвела б до летального результату.

Російський міністр стверджує, що інформація про BZ була отримана на умовах конфіденційності від Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) зі швейцарського Центру радіаційного та хіміко-біологічного аналізу, розташованого в місті Шпіц.

Лавров каже, що інформації про BZ "не згадано в підсумковій доповіді, яку експерти Організації із забороні хімічної зброї представили виконавчій раді". Через це Росія має намір звернутися до ОЗХЗ з питанням про невідповідність первинних відомостей з лабораторій і підсумкової доповіді. Лавров також припустив, що в ОЗХЗ спростують участь швейцарської лабораторії в дослідженнях проб з Солсбері.

Нагадаємо, 5 березня стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль потрапив у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. Видання The Telegraph дізналося, що Скрипаль раніше звертався в поліцію із заявою про те, що побоюється за своє життя. Дружина колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка сказала виданню, що ситуація зі Скрипалем "дуже схожа на те, що сталося з її чоловіком". Як відомо, він помер 2006 року в результаті отруєння полонієм.

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей оголосила про висилку з країни 23 дипломатів РФ і про скасування візиту глави російського МЗС Сергія Лаврова у країну через отруєння в Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. У відповідь РФ оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

26 березня слідом за Британією низка країн заявили про видворення російських дипломатів. Серед них і Україна.

Організація із заборони хімічної зброї дійшла висновку, що влада Великої Британії правильно ідентифікувала речовину, якою було отруєно російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Організація із заборони хімічної зброї підтвердила російське походження "Новачка".

Залиште свій коментар

Вибір редакції