Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скромна відмінниця та "комсомолка". Якою Меркель пам'ятають у рідному містечку

ТСН поспілкувалась з вчителем канцлера та мешканцями її рідного Темпліна.

Хто ж насправді перша жінка-канцлер і що про неї кажуть люди з її минулого. Під час виборчої кампанії Меркель кореспондент ТСН Наталія Фібріг побувала у її рідному містечку та поспілкувалася із колишнім вчителем Ангели.   

Східнонімецьке місто Темплін - тут всього 16 тисяч мешканців. Саме сюди родина священника Горста Кастнера переїхала у 1957 році. Тоді старшій доньці Ангелі було лише три роки.

Вольф Донат – колишній вчитель математики і класний керівник Ангели Кастнер, котру усі знають як Меркель. Пам'ятає свою ученицю тихою відмінницею.

"Низькі оцінки у неї були хіба що по музиці і фізкультурі, це й зараз видно. Мала хист до мов, прекрасно опанувала російську, здобувала перші місця на Олімпіадах, їздила в Радянський Союз. Із Путіним вона може говорити без перекладача", - розповідає вчитель.

ВідеоТСН побувала у рідному містечку Ангели Меркель та поспілкувалась з колишнім вчителем

У східнонімецькому місті Темплін всього 16 тисяч мешканців. ТСН розшукала колишнього вчителя математики і класного керівника Ангели Кастнер, котру усі знають як Меркель. Він поділився спогадами про її навчання та "політичну" юність.

ТСН побувала у рідному містечку Ангели Меркель та поспілкувалась з колишнім вчителем

У юні роки Ангела була секретарем з агітації і пропаганди райкому Союзу вільної молоді НДР – прототипу радянського комсомолу.  Після об'єднання Німеччини вступила в Християнсько-демократичний Союз, де зробила політичну кар'єру – дійшла до найвищої посади в країні.

"Досі у нас при владі були справжні альфа-самці. Ангела інша, вона спокійна, оперує аргументами. Їй навпаки треба більше впевненості в собі!", - каже Вольф Донат.

У провінційний Темплін Меркель навідується часто, адже тут живе її матір.

"Її мама живе у звичайному будинку, нічого особливого, ви вийдете на вулицю і зовні не зрозумієте, в якому саме. Там немає поліції, і тільки інколи зупиняється урядова машина, але вулицю не перекривають", - зізнається вчитель.

У місцевому кафе добре знають коли приїжджає Ангела, бо тут охоронці часто купують каву.

"Проїжджають автівки та кілька охоронців заходять замовити кави, тоді ми знаємо, це Ангела приїхала до мами. І все - нікому немає до того діла", - діляться у кав'ярні.

Та інколи канцлерка встигає не лише побачити маму, а й зустрітися з однокласниками.

"Вона зайшла і каже, я до вас на півтори годинки. Ми говорили, як це, непросто, бути напоготові 24 години на добу, зранку летиш у Москву, в обід у Францію, ввечері в Італію. На це треба мати сили. Така витривалість у неї від батьків. Її мама досі викладає в групі англійську мову, тут у місцевій школі, у неї давно своя група людей літнього віку", - розповідає Вольф Донат.

На будинку, де жила родина Кастнерів та в школі, де теперішня канцлер вчилася, жодної інформації чи пам'ятної дошки.

 "У нас були ідеї відзначити її, але вона попросила нічого не робити, поки займає посаду", - зізнається бургомістр Темпліна Детлеф Табберт.

У 20 хвилинах від рідного Темпліна Меркель має дачу, де любить проводити вільний час. На виборах мешканці Темпліна підтримують ліві партії. Та все одно пишаються своєю впливовою і скромною землячкою.

Нагадаємо, сьогодні Ангелу Меркель учетверте обрали канцлером Німеччини.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції