Скучили: У Росії відкрили нову справу проти Яроша та інших "правосекторівців"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скучили: У Росії відкрили нову справу проти Яроша та інших "правосекторівців"

Getty Images

Вирішуватиметься питання про міжнародний розшук.

Слідчий комітет Російської Федерації заявив про відкриття нової справи проти колишнього лідера "Правого сектору" Дмитра Яроша, а також кількох членів організації.

Загалом в нове обвинувачення потрапили вісім осіб. Як зазначається на сайті слідкому, справа стосується начебто "вироку Центрального національного суду "Правого сектора", що був нібито складений у Києві у травні 2018 року.

У поясненні до заяви зазначається, що у 2015 року одного з активістів Олександра Костенка засудили у Сімферополі за "навмисне нанесення легкої шкоди здоров'ю" беркутівцю під час Революції Гідності. Кримчанина засудили до 4 років та 2 місяців позбавлення волі. Активіст на початку серпня вийшов на волю та не розповідає подробиць утримання у російській колонії, де він відбував термін.

За версією слідкому, начебто 10 травня поточного року "учасники структурного підрозділу під назвою «Центральний національний суд "Правого сектора" Биковницький, Малиновська, Нетканова, Максименко та інші особи, здійснюючи екстремістську діяльність і на виконання вказівок Яроша, Тарасенка, Стемпицького, Воронова та інших осіб" склали "вирок".

І цим "вироком" ніби присяглись за нагоди вбити 50 посадових осіб РФ, які виносили вирок Костенку. Справу відкрили за "підготовку до здійснення вбивств, посягання на життя державного діяча, правоохоронців та інших посадовців, а також організацію діяльності екстремістської організації та участь в її діяльності.

СК РФ буде клопотати про обвинувачення зазначеному переліку осіб, а також про міжнародний розшук та запобіжні заходи.

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року Дмитро Ярош вийшов з лав "Правого сектора", про що відкрито оголосив та пояснив причини. У липні поточного року колишній лідер "Правого сектора" похвалився тим, що його заочно засудили до 12 років позбавлення волі на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Сьогодні прочитав, що московські шавки з ОРДЛО «засудили» мене до 12 років «позбавлення волі». Давно так емоційно не...

Опубліковано Дмитром Ярошем Вівторок, 3 липня 2018 р.

Крім того, російський СК відкривав справи проти Яроша ще 2014 року.

Наступна публікація