Слідча комісія висунула нову версію причин аварії в Мексиканській затоці

Аварія в Мексиканській затоці могла статися через неякісний цемент.

До розливу нафти в Мексиканській затоці міг призвести неякісний піноцемент, що використовувався при зміцненні свердловини "Макондо" американською компанією "Халібертон".

Таку думку висловили члени спеціальної комісії, створеної за вказівкою президента США для розслідування причин найбільшої техногенної катастрофи.

За словами старшого консультанта комісії Фреда Бартлет, і в "Халібертон", і в BP знали про дефект використовуваного піноцемента при проведенні глибинних робіт по герметизації і зміцненню свердловини 8 березня - за тижні до трагедії на платформі Deepwater Horizon, що сталася 20 квітня.

"Халлібертон" треба було задуматися про те, щоб переробити суміш, перш ніж закачувати її в щілину "Макондо", - написав він у своєму звіті.

Комісія з'ясувала, що компанія, що спеціалізується на нафтовому бурінні, з лютого по квітень провела п'ять тестів цементної суміші. Успішним був тільки останній з них, однак про його результати не встигли повідомити ВР. Крім того, про нього могли не знати і в самій "Халлібертон", коли почали цементування свердловини, вказує Бартлет.

Однак у ВР поспішали, тому що операція по бурінню вже відставала від запланованих термінів на п'ять тижнів. У результаті неякісний матеріал, закачаний в свердловину, не витримав тиску нафти, привівши до її розриву.

Читайте також:

Адміністрацію Обами звинуватили у прорахунках при ліквідації витоку нафти

У Мексиканській затоці з'явилася "мертва зона"

Катастрофа у Мексиканській затоці стала для американців "нафтовим Чорнобилем.

BP витратила 2,65 млрд доларів на ліквідацію розливу нафти в Мексиканській затоці

ВідеоЗі свердловини у Мексиканській затоці вже витекло 5 млн барелів нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: