Слідчі ЦРУ влаштовували терористам "жартівливі" страти

Слідчі залякували ув'язнених тортурами, а також псевдо-розстрілами. Особливо поширені такі "жарти" в Гуантанамо.

Внутрішнє розслідування ЦРУ встановило, що співробітники цієї спецслужби влаштовували підозрюваним в терористичній діяльності "жартівливі" страти.

Відомості про протиправні дії відносно ув'язнених містяться в секретній доповіді 2004 року, який повинен бути опублікований наступного тижня.

Про зміст доповіді, яка була підготовлена генеральним інспектором ЦРУ, на умовах анонімності повідомили два інформовані джерела в Конгресі США. Представник Управління Пол Гимільяно (Paul Gimigliano) відмовився коментувати відомості про доповідь, але завірив, що керівництво ЦРУ ніколи не дозволяло слідчим порушувати процедурні правила допитів.

Згідно наявним даним, один з інцидентів, описаних в доповіді відноситься до 2000 року: тоді саудівця Абда аль-Рахима аль-Наширі (Abd al Rahim al-Nashiri), який підозрюється в організації вибуху американського есмінця "Коул", залякували пістолетом і електричним дрилем. У іншому випадку одного з ув'язнених намагалися налякати, зробивши в сусідньому приміщенні постріл - це нібито була страта іншого підозрюваного.

Методи слідчих ЦРУ піддалися масштабній критиці після приходу в Білий дім Барака Обами: супротивники колишньої адміністрації президента Джорджа Буша вимагають розслідування контртерористичних методів, які вони вважають протиправними і прирівнюють до тортур.

Особливим предметом критики служить в'язниця на військовій базі в Гуантанамо, де міститься аль-Наширі і інші передбачувані терористи: Обама обіцяв цю в'язницю закрити, але детальний план закриття поки не розроблений.

Читайте також:

В'язень розробив відеогру про втечу з Гуантанамо

Сенат США не підтримав план закриття в’язниці Гуантанамо

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

Людина Буша: більшість в'язнів Гуантанамо невинні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: