Слідчі відмовилися вірити в фальсифікацію вироку Ходорковському

Як заявили у СК РФ, представлені екс-прес-секретарем Хамовнічеського суду документи не свідчать про фальсифікацію вироку, оскільки жодних підписів і рукописних записів не містять.

Колишній прес-секретар Хамовнічеського суду Наталія Васильєва "нічим не змогла підтвердити заяву, що на суддю Віктора Данілкіна нібито чинився тиск" при винесенні вироку по "другій справі "ЮКОСа". Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін.

За словами Васильєвої, Данілкін написав вирок Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву не самостійно. Як повідомлялося, на допиті 14 червня вона передала слідчому чернетку вироку у "другій справі "ЮКОСа", у якій підприємці засуджувалися до більш м'якого покарання, ніж вони отримали в результаті.

Як заявили у СК РФ, представлені Васильєвою документи не свідчать про фальсифікацію вироку Ходорковському і Лебедєву, "оскільки жодних підписів і рукописних записів не містять, у зв'язку з чим неможливо визначити джерело їх походження і виготовлення".

Сама Васильєва, нагадаємо, стверджує, що документ випадково потрапив до неї в папку з підписаними паперами.

Як розповідала адвокат Васильєвої Ірина Хрунова, допит її клієнтки 14 червня, який вів генерал-майор юстиції Олександр Дриманов, "був сухий і достатньо формальний". "Питання були: "Особисто ви бачили, як писався вирок суддями Мосміськсуду? Особисто ви чули, як суддя Данілкін отримував поради Мосміськсуду?" Загальний сенс опитування - ви ж розумієте, що все інше домисли і слідство не цікавить", - поділилася враженнями адвокат.

Васильєва вперше розповіла про те, що вирок Ходорковському і Лебедєву був написаний в Мосміськсуді, в лютому. За її словами, Данілкін починав писати вирок самостійно, проте нібито вищестоящу інстанції в ньому щось не влаштувало, і йому передали виправлений варіант. На аркушах з чернеткою, які Васильєва передала слідчому, текст вироку з "м'яким" покаранням перекреслений.

У Московському міському суді звинувачення у фальсифікації вироку відкидали. Данілкін також говорив, що виносив рішення самостійно.

Слідчий комітет зайнявся перевіркою у даній справі в травні після того, як Ходорковський і Лебедєв попросили це відомство порушити кримінальну справу проти Данілкіна за винесення завідомо неправосудного рішення.

Зараз Ходорковський і Лебедєв етаповані з московського СІЗО, причому їх місцезнаходження залишається невідомим. Хамовнічеський суд засудив бізнесменів до 13 з половиною років позбавлення волі. У сукупності з терміном за "першою справі" ЮКОСа "покарання склало 14 років ув'язнення.

У вівторок, 24 травня, Мосміськсуд пом'якшив покарання екс-главі нафтової компанії ЮКОС Михайлу Ходорковському і колишньому керівнику МФО Менатеп Платону Лебедєву з 14 до 13 років колонії загального режиму за розкрадання нафти.

Читайте також:

Ходорковського відправили у колонію

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Ходорковському і Лебедєву зменшили перебування за ґратами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: