Слідом за Росією білоруська церква також припиняє спільне служіння із Константинополем

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там закликають відтермінувати надання українській церкві автокефалії.

Білоруська православна церква припиняє спільне служіння з єпископами Константинопольського патріархату та закликає його призупинити процес надання автокефалії українській церкві.

Про це заявив голова БПЦ, митрополит Мінський та Заславський Павел під час прес-конференції в Мінську, передає "Інтерфакс".

"Наша заява складена таким чином, щоб закликати і патріарха Варфоломія, і Синод Константинопольської церкви переосмислити ухвалені рішення і зробити все можливе, щоб дезавуювати або відкликати, зупинити цей процес, який сьогодні набуває чітких форм церковного розколу всього світового православ'я", - розповів митрополит.

За його словами, розкол може стати найстрашнішою подією і тому БПЦ вирішила призупинити спільне служіння із Константинополем.

"Щоб якось протверезити гарячі голови, було ухвалено рішення призупинити наше служіння з єпископатом Константинопольським, призупинити нашу участь у всіх заходах, де головують представники Константинополя", - зазначив Павел.

Нагадаємо, Священний синод РПЦ на екстреному засіданні у п'ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви в роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Окрім того, синод ухвалив рішення щодо припинення у храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

ВідеоМосква порушила канони і розпочала процес розколу у світовому православ'ї

Цієї п'ятниці РПЦ розпочала процес розколу у вселенському православ'ї. Їй не сподобалося, що Вселенський Патріарх Варфоломій надіслав до Києва своїх екзархів, тобто, дипломатів, для підготовки надання автокефалії українській церкві. Синод РПЦ у Москві пішов проти канонів і вирішив припинити молитовне поминання Вселенського Патріарха Варфоломія та співслужіння з ієрархами Вселенського Патріархату. А далі - пригрозив взагалі розірвати і євхаристійне спілкування - тобто, будь-які відносини.

Москва порушила канони і розпочала процес розколу у світовому православ'ї

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції