Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Слідом за США Росію можуть покарати за шпигунство країни Євросоюзу - експерт з кібербезпеки

Вигнання російських дипломатів називають найгучнішою шпигунською подією з часів "холодної війни".

Обговорити нові санкції проти Росії віч-на-віч з головами американських спецслужб збирається новообраний очільник США Дональд Трамп. Про свій намір він оголосив невдовзі після скандальної висилки російських дипломатів під Новий рік, йдеться у ТСН.16:45.

Такого кроку від президента Обами, який уже майже зібрав речі, у Москві ніхто не чекав. Навіть американці висловлюють подив. Окрім ФСБ, ГРУ і хакерів, проти яких у американців персональні звинувачення, під санкції потрапило російське посольство.

"Усі в Вашингтоні чекали поступового посилення антиросійських санкцій, але вигнання 35 дипломатів і закриття двох установ - це дуже, дуже різка мова", - каже колишній чиновник міністерства фінансів Крістофер Свіфт.

Це не просто вигнання. Сполучені Штати закрили дві установи, якими володіла Росія. Так звані "дачі" в Нью-Йорку та Меріленді. Підозрюють, що в цих маєтках росіяни з диппаспортами не так відпочивали, як займалися шпигунською діяльністю.

"Це найпомітніші дії проти російських шпигунів з часів "холодної війни". Наступний крок може зробити хтось із іще із країн-членів НАТО, теж потерпілий від російського втручання. Ми бачимо дуже сильний знак, але це - тільки початок", - вважає експерт з кібербезпеки Джеймс Льюїс.

Нові санкції - це та сама пряма відповідь на втручання Росії в американські вибори, яку нещодавно обіцяв Обама. Який фактично звинуватив особисто Путіна в агресії проти Сполучених Штатів.

"Все, що відбувається в Росії, відбувається з відома Володимира Путіна", - говорив президент.

Відео У Москві американські санкції назвали контрпродуктивними

72 години, аби покинути країну. За дві доби до Нового року це непросто, твердять у російському МЗСі. Мовляв, з Вашингтона до Москви вже не залишилося квитків. Дипломатам доведеться летіти з пересадкою через Нью-Йорк з речами та родинами. 2017 скоріше за все вони зустрінуть у літаку.

"Я повністю підтримую президента. Ми не можемо дозволити росіянам втручатися в наші вибори. Не думаю, що вони дійсно вплинули на результат, але самого факту, що вони намагалися - вже достатньо", - запевняє конгресмен від республіканців Пітер Кінг.

Американський телеканал CNN з посиланням на дипломатичні джерела повідомляє про першу відповідь росіян: закриття англо-американської школи, де вчилися діти усіх англомовних дипломатів, головно - американські, британські та канадські. МЗС Росії це спростовує. І на камеру просить у Путіна симетрично відповісти.

Відповідь Путіна не менш демонстративна: він відмовляється висилати американських дипломатів. Натомість запрошує усіх на новорічну ялинку до Кремля. Москва чекає, поки в Білому домі зміниться хазяїн. З новим все ще сподіваютсья домовитися.

Кореспонднет ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції