Слідом за Єгиптом проти президента повстав і Ємен

Основні претензії демонстрантів до уряду - процвітаюча в країні корупція і невірний економічний курс. Президент країни знаходиться понад 30 років при владі.

Тисячі єменців вийшли на вулиці столиці країни Сани, закликаючи президента Алі Абдулла Салех, який перебуває при владі понад 30 років, піти у відставку.

Протестуючі, серед яких багато студентів, злилися в єдиний потік в центрі Сани. Вони скандують антиурядові гасла і нагадують, що подібне народне невдоволення у Тунісі закінчилося поваленням президента.

Основні претензії демонстрантів до уряду - процвітаюча в країні корупція і невірний економічний курс. За словами самих єменців, молодих людей в країні стає все більше, а рівень життя - все гіршим, тому при нинішньому стані речей в майбутньому на єменську молодь не чекає нічого доброго.

Крім того, протестуючі скаржаться на відсутність політичних свобод. Зокрема, їх турбує, що парламент намагається скасувати закон, що обмежує терміни президентських повноважень, в результаті чого президент Салех може довічно залишатися главою держави.

Алі Абдулла Салех став на чолі Північного Ємену в 1978 році і залишився біля керма після того, як у 1990-му південь і північ країни об'єдналися, утворивши єдину Республіку Ємен. У 2006 році він знову був переобраний в якості глави держави.

Президент Салех спробував заспокоїти співгромадян: він виступив з промовою, в якій закликав їх проявити терпіння і пробачити його помилки. Минулого тижня він запропонував конституційну реформу: заборонити одній і тій же особі балотуватися на посаду президента більше ніж на два терміни поспіль, при цьому термін повноважень президента буде становити п'ять-сім років.

На цьому тижні він пообіцяв підвищити платню бюджетників і військовослужбовців мінімум на 47 доларів на місяць.

Основними проблемами єменської економіки є безробіття, нестача палива та питної води. Майже половина його 23-мільйонного населення живе максимум на два долари в день, третина страждає від хронічного голоду. Країні загрожують сепаратисти на півдні і повстанці на півночі.

Читайте також:

У Єгипті почалися антиурядові заворушення, поліція використала газ

Албанія взяла приклад з Тунісу і повстала проти влади

Новий уряд Тунісу звільнить із в'язниць всіх опозиціонерів

ВідеоСлідом за Єгиптом проти президента повстав і Ємен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: