Слідство: вбивство Політковської розкрито

В інтерв'ю "Новій газеті" слідство заявило про розкриття вбивства Анни Політковської.

Розкрити вбивство Ганни Політковської частково допомогло розслідування вбивства головного редактора російської версії журналу Forbes Пола Хлєбнікова, повідомив старший слідчий з особливо важливих справ Петрос Гарібян, який очолює слідчу групу у справі про вбивство журналістки.

”До поля зору потрапляють ті самі особи, які колись проходили свідками, знайомими свідків і звинувачуваних у справі Хлєбнікова. Зв'язки цих людей, у багатьох із яких проблеми з законом, було встановлено раніше, що нам і допомогло в справі Політковської. Але про явний взаємозв'язок цих двох вбивств говорити зарано", - сказав Гарібян в інтерв'ю "Новій Газеті", опублікованому у понеділок.

Пола Хлєбнікова було вбито 9 липня 2004 року в Москві.

За словами Гарібяна, слідство визначило дві головні версії вбивства Політковської. ”На цей момент їх (версії) можна об'єднати в одну: вбивство, пов'язане зі службовою діяльністю Політковської, і вбивство з політичних мотивів. Моя суб'єктивна думка: ці версії розривати не варто, неможливо", - заявив в інтерв'ю слідчий.

Він нагадав, що спочатку в справі було висунуто шість версій, і віе їх необхідно було перевірити, оскільки інакше "ми могли б за декілька місяців повернутися до того, від чого непередбачливо відмовилися".

Зокрема, за словами Гарібяна, слідство відкинуло версію, яка стосувалася ханти-мансійських міліціонерів, один із яких, нині підсудний, Лапін колись погрожував Політковській убивством.

Гарібян заявив, що вбивство журналістки вже розкрито, проте слідству ще належить установити весь ланцюжок: від замовника до виконавця - і підготувати для суду "неспростовні докази провини".

"Звинувачення пред'явлено одинадцяти особам, заарештовано десять. Але список поки що не закрито. Тим більше що не всім заарештованим на цей момент пред'явлено звинувачення в причетності до вбивства Політковської. Там і інших гріхів вистачає, які довели їх до в'язниці...", - сказав він.

Слідчий уточнив, що серед цих людей - виконавці і організатори злочину, тобто ті, хто координував діяльність виконавців, зв'язував між собою різні ланки злочинного ланцюжка.

”Говорити про те, що заарештовано організатора в процесуальному значенні цього терміну, поки передчасно", - зауважив Гарібян. За його словами, слідству відомий кілер, хоча звинувачення йому поки не пред'явили.

”Що ж до замовників, то у нас є цікаві припущення - так скажемо. І не скажемо поки більш нічого", - додав Гарібян.
Коментуючи інформацію про звільнення двох підозрюваних у причетності до вбивства, слідчий повідомив, що ця інформація не підтвердилася.

”Я б не сказав, що ці люди чисті перед законом, як сльоза дитини, але вони не причетні до вбивства Політковської", - сказав він.

Гарібян визнав, що в ході розслідування не відчував жодного тиску. Навпаки, розповів він, слідчим допомогли журналісти "Нової газети" і сім'я Політковської.

Журналістку "Нової газети" Ганна Політковська було вбито 7 жовтня 2006 року в Москві в під'їзді будинку на Лісовій вулиці, де знімала квартиру.

ВідеоВбивство Політковської розкрито

ВідеоСлідчі знають вбивць Політковської

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: