Слідство з’ясувало нові подробиці масштабного теракту у Лондоні 2005 року

Напередодні вибухів в Лондоні один із смертників зустрічався з подругою, інший - з джином.

У Британії тривають судові слухання у справі про теракти, здійснені 7 липня 2005 року в Лондоні.

Нагадаємо, в той день (між 8:00 і 9:00) терористами-смертниками були підірвані три потяги Лондонського метрополітену. Майже через годину прогримів четвертий вибух - в автобусі на Тевісток-сквер. У результаті терактів загинули 52 людини, близько 700 були поранені. Загинули також 4 терориста-ссмертники: Хасіб Хусейн, Мохаммед Сідік Хан, Джермен Ліндсі і Шехзад Танвер.

Свідком до суду була викликана подруга одного з терористів, 22-річного Шехзад Танвера. Жінка розповіла, що вона зустрічалася з Танвером протягом трьох років і була переконана в тому, що він любить її. За кілька днів до терактів, що потрясли Лондон, в ніч на 1 липня, пара провела ніч в готелі. За словами свідка, Танвер представлявся їй спортивним фанатом, не дуже релігійним, але який виконує Рамадан.

Жінка розповіла, що напередодні терактів Танвер сказав їй, що змушений ненадовго виїхати до Шотландії. Вона вважала, що він хоче провести час зі своєю сім'єю.

Трохи раніше в суді, також в якості свідка, виступив бізнесмен Ваджід Хусейн, який повідомив, що за кілька місяців до терактів один з терористів-смертників, 18-річний Хасіб Хусейн, знімав у нього квартиру, розташовану в Лідсі. Молодик називав себе "Імраном". Організатор терактів, Мохаммед Сідік Хан, сказав Ваджід Хусейну, що його юний друг вчиться в Університеті Лідса.

Через кілька днів переїзду Хасіба в його квартиру, Хусейн постукав у його двері, щоб повідомити про виниклі проблеми з електричною проводкою. Однак Хасіб заявив, що в нього вселився "джин", який впливає на його поведінку і може накинутися на Ваджід Хусейна, якщо той переступить поріг його квартири. Ваджід Хусейн повідомив також, щоб був знайомий з Мохаммедом Сидиком Ханом, але не знав його імені.

Читайте також:

Як вижити під час теракту: спецслужби дали поради туристам

Розпочалося розслідування лондонських терактів п’ятирічної давності

Чотирьох чоловіків засудили за теракти у Лондоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: