Слова головного російського банкіра визнали доказом вини Ходорковського

Глава Ощадбанку РФ Герман Греф 21 червня був викликаний до суду на прохання захисту Ходорковського і підтвердив, що компанія "ЮКОС" не порушувала закон.

 Показання глави Ощадбанку РФ Германа Грефа у справі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва суд визнав доказом провини підсудних.

Як повідомлялося, Греф, який у 2000-2007 роках займав посаду міністра економічного розвитку і торгівлі РФ, 21 червня був викликаний до суду на прохання захисту і підтвердив, що компанія "ЮКОС" не порушувала закон, коли купувала нафту у своїх дочірніх фірм дешевше, ніж у європейських країнах.

На користь сторони обвинувачення суд витлумачив і показання глави Мінпромторгу Віктора Христенко. Він 22 червня також був викликаний на прохання захисту і заявив, що йому нічого не відомо про розкрадання нафти в тих обсягах, які приписують підсудним.

Нагадаємо, у вівторок в суді продовжилося оголошення вироку Ходорковському і Лебедєву. Показання Грефа і Христенко були згадані серед доказів обвинувачення.

"Звинувачення говорило про те, що показання цих свідків підтверджують вчинення нашими підзахисними злочинів", - заявила адвокат Олена Ліпцер.

Оголошення вироку у другій справі Ходорковського і Лебедєва почалося в понеділок, 27 грудня. Вони визнані винними в розкраданні нафти у видобувних компаній і в легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом. Покарання, яке буде їм призначено, поки не відомо.

У вироку суду також говориться, що Ходорковський і Лебедєв підкуповували акціонерів і топ-менеджерів для завоювання їхньої лояльності.

Суд, крім того, встановив, що аудиторські висновки, підготовлені компанією PricewaterhouseCoopers, грунтувалися на помилкових відомостях, які надавали підсудні.

В даний час Ходорковський і Лебедєв відбувають тюремне ув'язнення у першій справі за шахрайство та несплату податків. Термін ув'язнення у цій справі закінчується в 2011 році.

Читайте також:

Справа Ходорковського: РФ звинуватила Захід у тиску на суд

США назвали вирок Ходорковському плямою на репутації Росії

Вирок Ходорковському дочитають до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: