Слова російського посла вирвали з контексту ЗМІшники

Посол РФ в Грузії В'ячеслав Коваленко заявив, що МЗС Грузії не вручало йому ноту протесту у зв'язку з його недавніми висловлюваннями про грузинську націю.

Посол Росії в Грузії В'ячеслава Коваленко
Lenta.ru
На минулому тижні на зустрічі з грузинськими діячами культури Коваленко заявив, що грузини - "народ, що вимирає"
Посол РФ в Грузії В'ячеслав Коваленко заявив, що МЗС Грузії не вручало йому ноту протесту у зв'язку з його недавніми висловлюваннями про грузинську націю.

Раніше в грузинських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що посол Росії на одній із неформальних зустрічей на минулому тижні заявив, що "грузини – народ, що вимирає". У понеділок Коваленко був викликаний до МЗС Грузії. Протягом 40 хвилин тривала його зустріч із замміністра закордонних справ Грузії Георгієм Манджгаладзе.

"Жодної ноти протесту мені передано не було, - сказав Коваленко журналістам. На зустрічі, яка була минулого тижня, я лише процитував слова й висновки грузинських учених-демографів, а також публікацію в грузинській газеті "Резонанси". Все це було сказано в контексті обговорення демографічної проблеми, актуальної як для європейського простору, так і для Росії, так і для Грузії," - заявив посол. Його вислови приводить агентство "Новости-Грузия".

Коваленко повідомив також, що на зустріч із замміністра закордонних справ він приніс копію газети "Резонанс" із публікацією грузинських демографів.

Посол підкреслив, що питання демографії обговорювалося виходячи з того, що необхідно зберегти самобутній грузинський народ.

"Тут не було жодної спроби як-небудь принизити грузинський народ. Навпаки, я говорив про те, що є велика проблема в Грузії, яку необхідно вирішувати і потрібно докласти всіх зусиль, щоб зберегти дивовижний у світі грузинський народ. А те, що населення скорочується ц вимирає - це не мої слова, це слова учених Грузії, демографів," - сказав посол.

Як відзначив Коваленко, проблема демографії стосується не лише Грузії, але й Росії та інших країн.

"Це дуже серйозна проблема, на яку треба звернути увагу. Тому я дуже дивуюся, що це так сколихнуло громадськість. Що, хіба в Грузії про це не знають? Мабуть, це упущення грузинських ЗМІ, що вони мало уваги приділяють цій проблемі," - заявив посол.

Грузинські телекомпанії в понеділок повідомили, що на неформальній зустрічі з представниками грузинської громадськості на минулому тижні російський посол заявив:

"Вас, грузинів, тут проживає всього три мільйони. Ви стали реліктовим народом. Грузини – народ, що вимирає".

У Грузії розцінили цю заяву як образливу.

У посольстві РФ в Тбілісі повідомили, що ця фраза була вирвана з контексту.

А перед будівлею посольства Росії у Тбілісі близько двохсот учасників акції протесту вимагають публічних вибачень від посла.

"Ми вимагаємо від посла Росії публічних вибачень за його висловлювання. Він образив грузинський народ," - сказав один із учасників акції.

Як передає кореспондент РІА Новости, серед мітингувальників - студенти та викладачі тбіліських вузів, а також представники неурядових організацій. У випадку, якщо посол не виконає вимогу учасників акції і не принесе офіційних вибачень, студенти обіцяють продовжити акції перед посольством.

За словами прес-аташе посольства Росії в Грузії Заріни Габієвой, "фраза В'ячеслава Коваленка, яку він вимовив на конференції, організованій Фондом єднання російського і грузинського народів, про те, що грузини є вимираючою нацією, була вирвана з контексту. Це відбувається не вперше," - сказала Габієва.

"Фраза була сказана в тому контексті, що смертність у Грузії та Росії в даний час перевищує народжуваність, - пояснила прес-аташе. - Сама фраза була вимовлена, і зараз для ЗМІ Грузії це сенсація номер один. З цього приводу посла РФ в Тбілісі викликали в МЗС Грузії".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: