Словаччина запустить ядерний реактор, щоб не залежати від Росії

Через проблеми з постачанням газу уряд Словаччини вирішив повернутися до ядерної енергетики.

Уряд Словаччини ухвалив рішення про відновлення роботи одного з реакторів на атомній станції у зв`язку з припиненням постачання російського газу через Україну.

Раніше Словаччина вже заявляла, що їй доведеться знову запустити застарілий реактор потужністю 440 мегават на АЕС "Богуніце", щоб компенсувати нестачу енергії, пов`язану з припиненням постачання російського газу.

Закриття АЕС "Богуніце", яке відбулося у 2008 році, було однією з умов вступу Словаччини до Євросоюзу.

"Ми розуміємо, що це (запуск реактора) є порушенням угоди про вступ (до ЄС), але зараз кризовий час", - заявив прем`єр-міністр країни Роберт Фіцо після екстреного засідання уряду, на якому було ухвалено це рішення. За його словами, запуск реактора - це тимчасовий захід, поки поставки газу через територію України не будуть повністю відновлені.

"Збитки від порушення угоди будуть меншими, ніж збитки, які буде завдано колапсом системи енергопостачання", - додав прем`єр.

Словаччина на 98 % залежить від постачання газу з РФ. Після припинення подачі російського газу в Словаччині було оголошено так званий надзвичайний стан в економіці. Протягом останніх днів у країні були вжиті екстрені заходи: тисячам місцевих компаній довелося знизити споживання, щоб газу вистачило на обігрів житлових будинків, лікарень і шкіл. Зокрема, зупинене виробництво на автомобілебудівних заводах Peugeot, Citroen і KIA Motors.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: