Сльозогінний газ і світлошумові гранати: в Єрусалимі з новою силою спалахнули заворушення

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
1752
Сльозогінний газ і світлошумові гранати: в Єрусалимі з новою силою спалахнули заворушення

reuters.com

Ізраїльські сили застосували сльозогінний газ і світлошумові гранати, а протестувальники закидали поліцію камінням та іншими предметами.

10 травня на території мечеті Аль-Акса в Єрусалимі відбулися нові зіткнення між ізраїльською поліцією і палестинцями напередодні ходи, приуроченої до чергової річниці переходу міста під контроль Ізраїлю після Шестиденної війни.

Як пише France24, поліція повідомила, що учасники протесту кидали каміння з території мечеті на дорогу. За словами палестинців, поліція обстріляла територію з світлошумових гранат.

За даними Палестинського Червоного Півмісяця (PRCS), понад 300 палестинців постраждали, зокрема 228 людей, які звернулися за лікуванням до лікарень і клінік. 7 поранених перебували в тяжкому стані. За даними ізраїльської поліції, поранення отримали більше 20 офіцерів, троє з них - госпіталізовані.

Раніше були побоювання, що 10 травня хвиля насильства посилиться у зв'язку з щорічною ходою в День Єрусалима, який встановили на честь переходу міста під контроль Ізраїлю після Шестиденної війни в 1967 році. Зазвичай у цей день учасники маршу проходять через мусульманські райони. Багато палестинців вважають це умисною провокацією. Цього року дата маршу збіглася з останніми днями священного місяця Рамадан.

Нагадаємо, що 8 травня запекле протистояння між ізраїльською поліцією та палестинцями тривало усю ніч на Храмовій горі поблизу мечеті Аль-Акса. Палестинці атакували ізраїльських силовиків камінням та коктейлями Молотова, у відповідь полетіли гумові кулі, світлошумові гранати та розпилили сльозогінний газ.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація