Сльозогінний газ, світлошумові гранати і каміння: як Греція зупиняє біженців з Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Туреччина відкрила кордон для мігрантів.

Туреччина минулого тижня відкрила свій кордон для мігрантів, щоб вони могли потрапити до країн Євросоюзу. Грецькі чиновники звинувачують Анкару в тому, що та сприяє організованому переходу мігрантів через кордон. Своєю чергою, Туреччина продовжує військові дії в Сирії, через загострення в якій і вирішила відпустити біженців, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Грецька поліція та мігранти встряють у сутички на кордоні: снаряди зі сльозогінним газом, світлошумові гранати, палиці та каміння. Близько десяти тисяч біженців із Сирії, інших країн Близького Сходу та Африки від кінця тижня штурмують грецький та болгарський кордони, сподіваючись прорватися далі до Європи.

Тих небагатьох, хто таки спромігся подолати загорожі, вже на грецькій території затримала поліція. Людей обіцяють вислати з країни. Правоохоронці тим часом укріплюють кордон.

Анкара запевняє, що має вже 3,5 мільйони біженців, а більше прийняти не може. Тим паче що після загострення в Сирії до турецьких рубежів підійшли близько мільйона людей. Туреччина планувала, що переселенці зупиняться в так званій "зоні безпеки" в сирійській провінції ІдлІб - єдиній, яку ще контролюють повстанці, яких підтримує Анкара. Утім, сирійські та російські війська вже кілька місяців відтісняють їх, а минулого тижня вбили три десятки турецьких солдатів. Саме відтоді протистояння посилилося.

Туреччина у відповідь розпочала масштабний наступ, операцію "Весняний щит". Лише за добу знищила 19 сирійських бійців і збила два винищувачі. Крім того, завдала удару по неробочому аеропорту поблизу Алеппо - на території, яку контролює офіційний Дамаск.

Армія Асада, своєю чергою, говорить про збивання трьох турецьких безпілотників. І попереджає, що через бої закрила повітряний простір на північному заході країни. Будь-яке судно, яке порушить лінію перетину, обіцяє вважати ворожим і збивати. Союзниця Асада Москва нині готується до особистих переговорів російського й турецького президентів. Обговорювати вихід із кризи Ердоган має приїхати до Путіна в четвер.

Воєнні злочини Кремля в Сирії зафіксовані в свіжому звіті слідчих ООН. Ті знайшли численні підтвердження, що саме російські військові вбили десятки мирних жителів із літа 2019 року , досі завдаючи ударів по цивільних об'єктах.

Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції