Слухання про роль British Petroleum у звільненні лівійського терориста відклали

Слухання про роль британського нафтового гіганта у звільненні терориста аль-Меграхі, котрий був засуджений за теракт в Шотландії, відклали, бо не прийшли основні свідки.

Комітет Сенату США у закордонних справах відклав слухання про роль нафтогазової компанії British Petroleum у звільненні лівійського терориста Абделя Бассета Алі аль-Меграхі.

Сенатори прийняли таке рішення через фактичну відмову британських і шотландських чиновників бути присутніми на слуханнях.

За словами члена комітету Роберта Менендеса, відповідального за слухання з BP, нікому із запрошених державних діячів "не вистачило мужності прийти і прояснити ситуацію".

Члени комітету очікували побачити на слуханнях британських колишнього прем'єр-міністра Тоні Блера та екс-міністра юстиції Джека Стро, а також тепер вже екс-генерального директора BP Тоні Хейворда і міністра юстиції Шотландії Кенні Макескіла. Жоден з них не дав однозначної відповіді на запрошення американських сенаторів.

Слухання повинні були відбутися у Вашингтоні 29 липня. Конгресмени очікували, що свідчення Блера, Стро й інших допоможуть прояснити ситуацію навколо передбачуваної зв'язку нафтових інтересів BP із звільненням аль-Меграхі - єдиного засудженого за підрив літака Pan American над шотландським озером Локербі, в результаті якого загинули 270 людей.

Аль-Меграхі був засуджений до довічного ув'язнення, але вийшов на свободу за амністією Макескіла в серпні 2009 року.

Існує версія, що влада Великобританії погодилися відпустити терориста під тиском BP, що має нафтові інтереси в Лівії. Також передбачається, що переговори про звільнення вів особисто Тоні Блер, котрий нібито лобіював інтереси нафтовиків.

Задіяні в конфлікті сторони заперечують такий варіант розвитку подій. Влада Шотландії стверджує, що звільнила хворого на рак аль-Меграхі з гуманних міркувань. У свою чергу в BP підтвердили, що просили британський уряд домовитися з Лівією про обмін ув'язненими, проте підкреслили, що мова тоді йшла не про аль-Меграхі.

Читайте також:

Британський прем'єр вирішив заступитися за BP перед Обамою

Шотландія поновила розслідування теракту в Локербі

ЗМІ повідомили про смерть "локербійського бомбиста"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: