"Смерть дисидента" презентували у Ризі

У Ризі презентували книгу про отруєння екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка під назвою "Смерть дисидента".

У Ризі сьогодні відбулася презентація книги про отруєння екс-офіцера ФСБ Олександра Литвиненка "Смерть дисидента" (Death of а Dissident), видана в Латвії латвійською мовою.

На презентацію книги прибули з Лондона її автори - дружина Олександра Литвиненка - Марина і його друг, журналіст і правозахисник Олександр Гольдфарб.

За словами Марини Литвиненко, книга вперше представлена в країні, де людям не треба давати додаткові пояснення. "У відмінності, скажімо, від Німеччини, де вже продається наша книга, в Латвії не треба розкривати нюанси культурного та історичного контексту, оскільки жителі Латвії знайомі з сучасними російськими реаліями і розуміють російську культуру" - сказала вона на прес-конференції.

Єдина версія вбивства Литвиненка, яку розглядають автори книги, це причетність до вбивства російських спецслужб. У Великобританії ця книга відомого американського видавництва "Simon&Schuster" вийшла в червні. Тоді видавництво відзначило, що в книзі містяться факти і враження "з перших рук", оскільки Гольдфарб і Марина Литвиненко були поряд з тим, хто вмирав в останні дні його життя.

"Смерть дисидента" читається як політичний трилер, хоча сама історія ще більш фантастична і лякаюча, ніж будь-який художній твір", - йдеться в анотації видавництва. Передбачається, що в цілому книга вийде в 22 країнах на 14 мовах.

Литвиненко - колишній офіцер ФСБ РФ, що втік у 2000 році до Великобританії і отримав у жовтні 2006 року британський паспорт, помер 23 листопада 2006 року в лікарні Університетського коледжу Лондона.

Після його смерті фахівці британського Агентства з охорони здоров'я стверджували, що виявили в організмі Литвиненка радіоактивний елемент полоній-210. Проте ніякого офіційного висновку про причини смерті і результати розтину влада не оприлюднила.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: