Смертельна аварія на канатній дорозі в Італії: гальмо було несправне впродовж семи років

Смертельна аварія на канатній дорозі в Італії: гальмо було несправне впродовж семи років

Фото: Regione Piemonte

Фахівець, який кілька разів фільмував канатну дорогу, стверджує, що несправність аварійних гальм підтверджується відеодоказами.

На канатній дорозі поблизу схилу гори Моттароне на півночі Італії, де внаслідок аварії на фунікулері загинуло 14 людей, від 2014 року були несправні аварійні гальма.

Про це повідомляє BBC.

Технік, який обслуговував канатну дорогу, вже зізнався, що встановив вилкоподібний кронштейн (опорну деталь для кріплення інших деталей, механізму, пристрою, прикріплена до вертикальної площини. - Ред.) для відключення аварійного гальма. Водночас аварійне гальмо запобігло б катастрофі, стверджують слідчі.

Німецький фахівець Мікаель Майер, який кілька разів знімав канатну дорогу на відео, розповів у інтервʼю німецькому каналу ZDF, що починаючи від 2014 року кронштейн для відключення аварійної гальма вже був встановлений, і це видно на фото та відео.

Майер працює у цій галузі роками, але кілька разів відвідував канатну дорогу Моттароне як ентузіаст, що він висвітлює у добірці на YouTube. На кадрах чотирьох канатних доріг поблизу гори Моттароне як з січня 2014-го, так і з червня 2018 року, видно, що кронштейни вже встановлені.

За словами адвоката техніка канатної дороги, його клієнт зізнався, що використовував кронштейн для відключення аварійної гальма, оскільки воно блокувалося саме собою, поки канатна дорога працювала.

"Він не злочинець і ніколи не дозволяв би людям підніматись із заблокованою гальмівною системою, якби він знав, що навіть існує ймовірність того, що кабель обірветься", - заявив адвокат журналістам.

30 травня суд дозволив всім трьом підозрюваним в аварії залишити вʼязницю. За словами судді, немає жодних доказів того, що власник, або начальник технічного обслуговування знали, що гальма були відключені. Наразі технік перебуває під домашнім арештом, але всі троє підозрювані все ще перебувають під слідством.

Нагадаємо: 

  • Металевий трос, до якого кріпляться кабіни, обірвався, коли кабіна була вже в кінці шляху, поблизу другої з боку гір опори. За різними даними, вона впала з висоти 10-20 метрів. Загальна довжина канатної дороги становить майже 1,5 кілометра. Аварія сталася на останніх хвилинах. Більшість жертв загинули на місці події, частину тіл виявили всередині уламків, а інших викинуло в ліс.
  • У трагедії на півночі Італії загинули три покоління однієї сім'ї, подружжя, яке святкувало 40-річчя дружини, та заручені пари, які невдовзі збиралися одружитися.
  • В Італії заарештували трьох осіб з компанії-оператора канатної дороги через аварію. Серед підозрюваних — директор компанії Ferrovie del Mottarone, інженер та керівник оперативного відділу.

Новини світу: в Італії заарештували трьох підозрюваних у справі про обрив кабіни на канатній дорозі

Новини світу: в Італії заарештували трьох підозрюваних у справі про обрив кабіни на канатній дорозі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Аваріі та ДТП
Наступна публікація