Смертельна кораблетроща у Будапешті: суд арештував українського капітана на місяць

Угорська поліція відкрила провадження за статтею "недбальство під час руху на воді".

Центральний окружний суд Буди у Будапешті арештував на місяць капітана теплохода Viking Sygin, громадянина України Юрія С. у зв’язку з аварією з прогулянковим катером  на річці Дунай, в результаті чого загинули щонайменше сім осіб.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на угорське видання Bors Online.

Після засідання суду капітан Viking Sygin, за словами його адвоката, висловив співчуття родичам загиблих і всіх, кого зачепила трагедія, але продовжив наполягати, що діяв за правилами і не його помилка призвела до затоплення катера.

Зазначається, що з огляду на те, що капітан є іноземцем, то існувала ймовірність його втечі з Угорщини, саме тому рішення суду було очікуваним. Звинувачення українцеві висувати не стали.

Втім судді постановили, що Юрій С. може вийти під заставу в розмірі 15 млн форинтів (більше 45 тисяч євро). Прокуратура оскаржила це рішення.

Повідомляється, що перед будівлею суду на його рішення очікувала велика кількість журналістів з Південної Кореї і України.

Нагадаємо, 29 травня ввечері у Будапешті навпроти будівлі парламенту Угорщини на Дунаї затонув прогулянковий катер "Русалка". На борту судна перебували здебільшого туристи з Південної Кореї. Щонайменше сім людей загинули і 19 зникли без вісти. Згодом виявилося, що капітаном теплохода, який протаранив прогулянковий катер у Будапешті, виявився 64-річний українець. Капітана затримали після допиту, а угорська поліція відкрила провадження за статтею "недбальство під час руху на воді". Але причини кораблетрощі офіційно не називають.

Відео Український капітан лайнера, що врізався в Будапешті в катер із туристами, заперечує свою провину

Захист оскаржив арешт 64-річного українця, бо він не порушував жодного правила, що могло би призвести до катастрофи. Капітана затримали після допиту, угорська поліція відкрила провадження за статтею "недбальство під час руху на воді". Утім, причини кораблетрощі офіційно не називають.  

Український капітан лайнера, що врізався в Будапешті в катер із туристами, заперечує свою провину

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів