Смертельна спека

До 500 чоловік померло в Угорщині та близько 30 в Румунії протягом останнього тижня через страшенну спеку, що стоїть у центрі Європи.

будапешт
Мешканці Будапешту рятуються від спеки у міських фонтанах
Середньодобова температура тут досягла 30 градусів Цельсія, а в місті Кишкунхалаш на півдні Угорщини стовпчик термометра підіймався до 41,9 градусів.

Тим часом у Болгарії в понеділок була зафіксована температура в 45 градусів - це найвищий показник за всю історію метеорологічних спостережень цієї країни.

Як повідомила заступник директора Національного інституту екологічного здоров'я Угорщини Ганна Палді, безпосередніми причинами смерті в таких випадках стають зазвичай теплові удари та перебої в роботі серцево-судинної системи.

Смертність від надзвичайно спекотної погоди, додала Палді, в Угорщині зараз найвища за останні роки. Найчастіше жертвами високої температури стають літні люди.

македонія
У Македонії в понеділок боролися з вогнем, що підібрався до міста Бітоле
Спека, від якої страждає останніми днями південний схід Європи, не лише забирає життя людей, але і призводить до лісових пожеж, на гасінні яких у Греції в понеділок, 23 липня, загинули двоє пілотів пожежного літака. Ще один подібний літак розбився під час гасіння пожежі в Італії. Загинули три людини.

У Македонії тисячі пожежників, солдатів і місцевих жителів весь вечір понеділка боролися з вогнем, що впритул підібрався до другого за розмірами міста країни, Бітоле.

Надзвичайно спекотна погода позначається і на економічному стані цілих держав. Так, за даними міністерства сільського господарства Сербії, 30% урожаю, що очікувався тут, цього року знищено гарячим повітрям, і якнайбільше від погоди постраждали соя та овочеві культури.

британія, повінь
Повені захлеснули Англію
У той же час, на деякі райони північної Європи обрушилися проливні дощі, що викликали численні повені.

Екстремальна погода цього літа змушує припускати, що виною такого стану речей стали глобальні кліматичні зміни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: