Смертельно небезпечний грип "А" захопив уже 12 країн

Вірус т.з. "свинячого грипу" почав передаватися від людини до людини та добрався до Азії і північної Європи.

Грип "А", який раніше називали "свинячим грипом" (ВООЗ настійно закликала цього не робити, адже оброблена свинина не є переносниками хвороби) захопив уже 12 країн.

Офіційна кількість підтверджених випадків цього захворювання зросла на третину – до 331 людини. За останніми даними, вірус охопив 19 штатів США, а також проник на азіатський континент – до Гонконгу. Підозрюють атиповий грип і в Японії та Південній Кореї.

Хвороба проникла і до Скандинавії. А в Німеччині вперше зафіксували захворювання в людини, яка не була в Мексиці, але контактувала з туристом. Випадок передачі хвороби від людини до людини зафіксували у Великобританії – там чоловік захворів після того, як посидів у барі зі своїм приятелем.

З моменту оголошення спалаху минуло 9 днів. За цей час у Мексиці, яка вважається епіцентром хвороби, померли більше ста людей. За даними мексиканської влади, заразилися понад 350 людей. Президент Мексики попросив громадян країни до 5 травня не виходити з будинку без крайньої необхідності.

Випадки захворювання грипом A/H1N1 підтверджені вже в США (у Каліфорнії і Техасі введено надзвичайний стан), Великобританії, Ізраїлі, Новій Зеландії, Канаді, Іспанії, Германії, Австрії, Швейцарії, Нідерландах, Данії, Гонконзі.

Всесвітня організація охорони здоров'я в середу, 29 квітня, підвищила рівень загрози пандемії грипу "А" з 4 до 5 за шестибальною шкалою. Втім, ВООЗ просить не називати грип "свинячим". Медики підкреслюють, що свинина, яка пройшла кулінарну обробку, не представляє небезпеки. Тим, хто хоче забезпечити себе від свинячого грипу, лікарі рекомендують ретельно мити руки з милом і звертатися до лікаря при виникненні симптомів простуди.

Генеральна асамблея ООН проведе 4 травня спеціальне неформальне засідання, присвячене питанню протидії вірусу.

В Україні випадків захворювання на новий штам вірусу поки що зафіксовано не було. Влада заборонила ввезення до країни свинини з США та Мексики, а також запровадила профілактичні заходи в міжнародних аеропортах.

Читайте також:

Як вберегтися від свинячого грипу

Свинячий грип зробив маски найпопулярнішим товаром інтернету

ВООЗ надала свинячому грипу п'ятий рівень небезпеки

Від пандемії свинячого грипу в світі загинуть 7 мільйонів людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: