Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смертника, який підірвав себе на виступі Аріани Гранде, флот Британії рятував від лівійського режиму

Справу щодо Салмана Абеді закрили за місяць до повернення з Лівії.

Смертник, який підірвав себе на концерті Аріани Гранде у Манчестері у травні минулого року, був врятований від громадянської війни у Лівії Британським королівським флотом всього три роки тому.

Салмана Абеді, який народився у Манчестері, був евакуйований з лівійської столиці Тріполі у віці 19 років у серпні 2014, разом з ним евакуювали його молодшого брата Ашема та ще більше сотні громадян Великої Британії.

Корабель доправив пасажирів до Мальти, де їх посадили на літак до Британії. Абеді перебував під наглядом правоохоронців під час поїздки до Лівії, але його справу було закрито за місяць до його порятунку.

Як з'ясувалось згодом, колишній студент факультету бізнеса та менеджменту повертався до Лівії на три тижні перед тим, як вчинити теракт. Повернувся до Британії він лише за кілька днів до вибуху, який скоїв на Манчестер Арені.

Згідно з тодішніми заявами, у служби безпеки було достатньо приводів, аби закрити справу щодо Абеді.

Терорист виріс у Манчестері, його  батьки втекли з Лівії за керівництва Муаммара Каддафі. Його батько, Рамадан, повернувся до Лівії у 2011 році після державного перевороту. Матір терориста приєдналась до батька на початку 2017 року.

Ашем Абеді, брат Салмана, нині перебуває у в'язниці у Лівії, британський уряд запросив його екстрадиції, аби він постав перед судом за звинуваченням у причетності до теракту.

Нагадаємо, увечері 22 травня після закінчення концерту американської поп-зірки Аріани Гранде на стадіоні "Манчестер Арена" прогримів вибух, який правоохоронці назвали терактом. Загинуло 22 людини, понад півсотні осіб були поранені. Серед жертв було багато дітей.

Поліція заявила, що терористом-смертником в Манчестері виявився 22-річний місцевий житель лівійського походження Салман Абеді. Пізніше в Лівії було заарештовано його батька та брата.

Відповідальність за теракт взяла на себе "Ісламська держава".

Аріана Гранде зголосилася сплатити за похорон жертв теракту у Манчестері. Після цього співачка організувала благодійний концерт, до участі в якому залучила інших світових зірок. Отримані кошти від виступу Гранде передала на допомогу жертвам теракту.

Вибір редакції