Смертність від COVID-19 зростає в Європі: географія поширення коронавірусу в інфографіці

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Смертність від COVID-19 зростає в Європі: географія поширення коронавірусу в інфографіці

Фото: Associated Press

З лікарень у світі виписали понад 53 тисячі пацієнтів.

Станом на 5 березня від COVID-19 у світі померло понад 3 200 людей, понад 95 000 інфіковані.

Коронавірус, крім материкового Китаю, звідки усе і почалося, охопив вже щонайменше 85 країн світу.

Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua

Найбільше летальних випадків від коронавірусної інфекції наразі зафіксовано у Китаї – понад 3 000. Щонайменше 272 випадків смерті – у світі.

Окрім Китаю, де хвороба вже пішла на спад, найбільше постраждала Південна Корея, де кількість інфікованих досягла вже 5 766 осіб, 35 людей померло.

На Близькому Сході пік вірусу спостерігається в Ірані, де жертвами стали навіть високопосадовці, а 8% парламентарів підхопили COVID-19. Загалом у країні 2 922 інфікованих, 92 людини померло.

Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де станом на 5 березня до 107 зросла кількість жертв від COVID-19 та ще 3 089 осіб інфікувалися.

Наразі зростання смертності та заражень фіксують і у Франції, Німеччині, Іспанії та Великій Британії.

Так, у Великій Британії наразі спостерігається найбільший щоденний приріст інфікованих, за добу кількість випадків зросла більше ніж на 60%.

5 березня ускладнення від коронавірусу забрали два життя в Іспанії, одне в Швейцарії.

3 березня коронавірус дістався і України. Інфікованим виявився чоловік, який разом з дружиною подорожував в Італії. Наразі він та його дружина госпіталізовані у Чернівецькій області. Дружину на наявність коронавірусної інфекції перевіряють. Станом на 5 лютого перевіряють ще десять українців на інфікування новим коронавірусом з Китаю

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація