Смертоносні пожежі на заході США забрали життя щонайменше семи людей

Смертоносні пожежі на заході США забрали життя щонайменше семи людей

Влада постраждалих штатів чекає на великі збитки та, ймовірно, нові людські жертви.

Вже кілька тижнів західне узбережжя США страждає від займань, більшість з яких трапляється через людей, що відпочивають у лісах та парках і нехтують забороною розводити вогонь. Знеструмлені понад пів мільйона осель, сотні - вигоріли вщент.

Смертоносні пожежі забрали життя щонайменше семи людей. У штаті Вашингтон - однорічна дитина задихнулася у власному будинку, поки родина намагалася вибратися. На півночі Каліфорнії загиблих троє, ще стільки ж - у штаті Орегон. Тисячі людей евакуйовані, сотні міст оповиті димом, який закриває їх від сонця, а Мережа заповнена фотографіями пейзажів, які називають чи то марсіанськими, чи то - з фантастичного фільму, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Українка Іва Демчук, яка живе і працює у передмісті Сан-Франциско, зізнається, що відчуття апокаліптичні.

"Повітря відчувається важким і липким, хоча запаху диму поки не чую", - говорить вона.

Стоїть страшенна засуха, рвучкий вітер блискавично розносить вогонь. До нього треба бути напоготові.

В українки Ольги Хвастовіч, жительки Маунтін-Вью, напоготові український і американський паспорти, кредитні картки, гроші, консерви, а в автівці заправлений повний бак пального.

Усі, хто живе в зоні ризику і ще не евакуйовані - дістали попередження: привести до ладу оселі. Цим займаються страхові компанії, яким у разі біди доведеться компенсувати людям збитки.

"Обходять будинки  і люди отримують “листи щастя”: треба полагодити те, обрізати те. Я знаю, що наш колега на роботі отримав - і їм довелося цілі вихідні виривати кущі, аби була захисна смуга між лісом і твоєю хатою", - розповідає Василь Юрчишин, житель Біг Беар.

"Я тут 27 років живу і з таким вітром як вчора вночі - я такого жахливого вогню у вересні ніколи ще не бачив", - розповідає Стів Річардс, помічник голови пожежного департаменту Грехема.

"На жаль, ми чекаємо на великі збитки та, ймовірно, людьські жертви. Можливо, найбільші за всю історію штату", - зазначає Кейт Браун, губернаторка Орегону.

Відео Одразу у кількох штатах США повідомляють про загиблих від вогню та диму

Смертоносні пожежі на заході США. Одразу у кількох штатах повідомляють про загиблих від вогню та диму. У штаті Вашингтон однорічна дитина задихнулася у власному будинку, поки родина намагалася вибратися. На півночі у Каліфорнії загиблих троє, а у штаті Орегон - ще двоє. Тисячі людей евакуйовані, сотні міст оповиті димом, який закриває їх від сонця.

Одразу у кількох штатах США повідомляють про загиблих від вогню та диму

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів