Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смертоносний тайфун, що вирує в Японії, скоро може дістатися до Росії

Стихія забрала життя щонайменше 11 людей.

У Японії зростає кількість жертв потужного тайфуну Джебі. Наразі відомо про 11 загиблих та майже п'ять сотень поранених. Без електрики в своїх домівках залишається майже мільйон людей. Тайфун тим часом суне далі - на північ.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Таке можна було би побачити у фільмі-катастрофі, однак, зняли відеокадри свідки стихійного лиха, яке відбувалося на японських вулицях. Найсильніший за чверть століття тайфун як іграшками грається вантажівками, змітає покрівлі будівель та обриває електродроти.

У зоні лиха - західна частина країни. І майже два мільйони громадян, яким влада наказала готуватися до евакуації. Чи не найекстремальнішу ніч переживають три тисячі пасажирів аеропорту Кансай, які застрягли на летовищі, зведеному на штучному острові в затоці. У міст, що веде до летовища, врізався танкер. Злітні смуги та частину будівель затопило. Застряглих пасажирів евакуюють поромами.

Стихія завдала сильних збитків - загинули більше десятка людей, поранено - сотні. Потужний циклон в Осаці заскочив українського журналіста. Леонід Єзерський каже, об'їхав зо два десятки країн, але такого удару стихії досі не бачив.

"Я в цей час був у супермаркеті, купував каву. Від вітру завалило магазин напоїв, встиг добігти до готелю, там під покрівлею 10 іноземних туристів знімали все на телефон. Був дуже сильний вітер, стовп трусонуло так, що не було світла до ранку. Двері сусіднього готелю вибило. Вулицями було небезпечно ходити", - каже Єзерський.

Нині на японських вулицях починають прибирати наслідки тайфуну. Джебі рухається на Далекий Схід Росії. Утім, дорогою стихія послабшає.

ВідеоСмертоносна стихія у Японії: кількість жертв тайфуну "Джебі" зросла до 11

Смертоносна стихія. У Японії зростає кількість жертв потужного тайфуну "Джебі". Наразі відомо про 11 загиблих та майже 500 поранених. Без електрики в своїх домівках залишається майже мільйон людей. Тайфун тим часом суне далі - на північ.

Смертоносна стихія у Японії: кількість жертв тайфуну "Джебі" зросла до 11

Сильні шторми й тайфуни для Японії - не дивина, однак, цього літа країна пережила справді екстремальні погодні умови - від повеней та зсувів ґрунту загинули дві сотні людей.

"Глобальне потепління впливає на те, що більш повторюваніші, потужніші ці процеси, більш енергетичні, більш вологі. Тому дуже велика кількість атмосферних опадів може виливатися під час проходження цих тайфунів", - говорить кліматолог, провідний науковий співробітник Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України Світлана Бойченко.

Влада просить громадян бути обачними, адже попри те, що тайфун відступив, сильні повені й надалі загрожують їхнім життям.

Катерина Федорченко, Олександра Мишкіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції