Смоленська катастрофа: польська комісія виявила сліди вибуху на крилі президентського літака

Смоленська катастрофа: польська комісія виявила сліди вибуху на крилі президентського літака

Фото: Сегодня

Згідно з висновком слідчих, літак почав руйнуватися до зіткнення з деревами.

У Польщі на лівому крилі літака ТУ-154М, на борту якого загинули президент Польщі Лех Качинський та низка посадовців, виявили сліди вибуху.

Про це заявила речниця комісії, що займається повторним розслідуванням Смоленської катастрофи, Марта Пальонек, пише Onet.pl.

"Руйнування крила почалося до берези, численні руйнування лівого крила літака Ту-154М мають сліди вибуху", - вважають у комісії.

На думку слідчих, літак почав розпадатися ще до зіткнення з деревами і землею.

Хто винен у смерті польського президента Качиньського

Хто винен у смерті польського президента Качиньського

Зазначимо, комісія, яка досліджувала причину трагедії 2011 року, визначила, що літак розбився чере те, що знизився нижче допустимої висоти і зіткнувся з деревами. Також комісія наголошувала, що ані реєстратори звуку, ані параметри польоту не підтверджували версію про вибух у літаку.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.

Повʼязані теми:

Наступна публікація