Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Смоленська катастрофа: Росія відмовила Польщі у реконструкції уламків літака президента Качинського

У Польщі таке рішення назвали «діями, які містять ознаки провокації».

РФ відмовила Польщі у реконструкції уламків літака, в якому в 2010 році під Смоленськом розбився президент Лех Качинський та польські посадовці.

Про це йдеться у заяві підкомісії міноборони Польщі з розслідування катастрофи.

"Інформуємо, що у зв’язку зі зверненням від березня цього року підкомісії з повторного розслідування авіакатастрофи до російської сторони з приводу можливого проведення у Смоленську реконструкції уламків, російська сторона відповіла відмовою",- йдеться в повідомленні.

У МЗС Росії переконують, що нібито провести реконструкцію уламків літака на місці "без доторкання до них, зміни їхнього вигляду й особливих ознак" неможливо.

"Позиція російської сторони свідчить про злу волю або  абсолютну відсутність компетенцій у сфері розслідування авіакатастроф", - у відповідь заявила польська сторона.

Адже згідно з інструкцією Міжнародної організації цивільної авіації реконструкція розбитого літака "дуже важлива і потрібна" у з'ясуванні причин катастрофи.

"Позиція російської сторони підтверджує діагноз, що міститься в доповіді Ради Європи, який порівнює діяльність Російської Федерації з поведінкою СРСР в питанні геноциду в Катині і прямо називає їх діями, що несуть ознаки провокації", - резюмувала речник підкомісії Марта Палонек.

ВідеоПольські експерти виявили запис вибуху на самописці літака Леха Качинського

Раніше польська урядова підкомісія, яка повторно розслідує обставини авіакатастрофи президентського авіалайнера під Смоленськом, знову заявила про те, що на борту літака стався вибух. Так, ліве крило літака було зруйновано в результаті внутрішнього вибуху.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.

Вибір редакції