Смоленська трагедія: РФ позбулася частини запису, що вказує на вибух на борту польського президентського літака 

Дата публікації
Перегляди
7497
Смоленська трагедія: РФ позбулася частини запису, що вказує на вибух на борту польського президентського літака 

Getty Images

Різкий стрибок температури складно раціонально пояснити будь-якими іншими причинами. 

Момент надзвичайно різкого зростання тепла, який зареєстрував датчик температури в літаку президента Лєха Качинського, виявлено на 4,5-секундному записі реєстратора, який на прохання російської сторони було вирізано із звіту попередньої польської комісії з розслідування Смоленської катастрофи.

Цей запис може свідчити про вибух на борту урядового Ту-154 ще до удару літака об землю, пише Укрінформ із посиланням на Gazeta Polska

“Різкий стрибок температури складно раціонально пояснити будь-якими іншими причинами, ніж вибух, особливо, коли він започаткував серію аварій, зареєстрованих на бортових приладах. Ці аварії наступили тоді, коли зафіксовано останній сигнал системи TAWS (система попередження про наближення землі). А тому, різке, незрозуміле зростання температури було не наслідком, а причиною зупинки праці усіх найважливіших бортових систем Ту-154М”,- підкреслює видання.

Польські слідчі виявили нові деталі катастрофи під Смоленськом

Польські слідчі виявили нові деталі катастрофи під Смоленськом

Зазначається, що цей момент було підтверджено завдяки виявленню вирізаного фрагменту запису “чорної скриньки” у матеріалах попередньої польської комісії з розслідування причин катастрофи.

Параметрами польської “чорної скриньки” ATM від самого початку зацікавилися росіяни і це вони радили попередній польській комісії вирізати частину запису.

“Власне цей 4,5-секундний фрагмент з різким зростанням температури, який був усунутий за ініціативою Росії, знайдено в матеріалах польської комісії з розслідування авіакатастрофи”,- підкреслюється у виданні.

Міністр національної оборони Польщі заявив, що на одному з реєстраторів параметрів руху урядового Ту-154М, який розбився під Смоленськом, зафіксовано момент вибуху на борту літака. Згодом, урядова підкомісія підтвердила слова міністра.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.