Смоленська трагедія: у Польщі очікують на підтвердження інформації про підміну тіл у могилах

Країна звинувачує у помилках під час роботи російських судмедекспертів.

Російська документація щодо проведення судмедекспертиз тіл загиблих під час Смоленської катастрофи на 90% містить помилки. Про це під час прес-конференції  заявив заступник генерального прокурора Польщі Марек Пасьонек, передає Укрінформ.

"Судмедексперти, які працювали при ексгумаціях, виявили помилки в 90% документації з Росії (щодо судмедекспертиз тіл загиблих – ред.)", - заявив Пасьонек і зауважив, що цим пояснюється рішення прокуратури провести в Польщі ексгумацію тіл усіх загиблих.

Крім того, Варшава звернулася до Москви із запитом допитати російських судмедекспертів у справі розслідування Смоленської катастрофи, але Росія відмовила Польщі у цьому проханні.

Пасьонек зауважив, що до кінця цього року буде проведено ексгумацію 10 тіл загиблих у катастрофі, зокрема президентського подружжя Качинських. Після проведення ексгумацій судмедексперти у кожному випадку матимуть кілька днів на детальне вивчення тіл за допомогою сучасних приладів та методів дослідження, зокрема комп'ютерної томографії, а потім чотири місяці на підготовку відповідної оціночної документації.

Пасьонек заявив, що слідство не виключає жодної з версій причин катастрофи, включно із замахом. Утім, виявлення тротилу чи інших вибухових речовин на тілах загиблих не буде першочерговим завданням. 

Також він додав, що частина доказової бази в руках росіян, які є "складними партнерами" для діалогу.

Голова групи прокурорів у Смоленському слідстві Марек Кучинський своєю чергою зауважив, що в результаті проведення ексгумацій можна очікувати на підтвердження інформації про підміну тіл у могилах.

Прокурор Кшиштоф Шварц повідомив, що польська сторона хоче інвентаризувати розбитий Ту-154М, який російська сторона донині відмовляється передавати полякам, і звернеться найближчим часом з приводу цього до росіян.

"Це нам дозволить зорієнтуватися, чим ми володіємо, чим володіє російська сторона, оскільки ми насправді не знаємо, в якому стані цей літак, які елементи цього літака є в наявності", - сказав прокурор.

До кінця 2017 року буде проведено ексгумацію 83 тіл загиблих, цього року буде здійснено 10 ексгумацій, включно з президентським подружжям Леха та Марії Качинських.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – усі вони загинули. Серед них – і президент Польщі Лех Качиньський та чимало високопосадовців. Усі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні цього року Комісія із розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Проте це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: