Смоленська трагедія: у Польщі заявили, що причиною авіакатастрофи стала вибухівка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Поляки та британці підтвердили наявність вибухових речовин.

Згідно з висновками Смоленської підкомісії причиною катастрофи президентського літака Ту-154М у квітні 2010 року стали вибухи.

Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на слова голови Підкомісії з питань повторного розслідування авіакатастрофи неподалік Смоленська Антоні Мацєревича.

Голова підкомісії наголосив, що тезу про вибух на борту літака підтвердили також британські експерти з Forensic Explosives Laboratory (Лабораторія судово-вибухових речовин) при Міністерстві оборони Великої Британії.

"Не пілоти, не якісь дії осіб, котрі були на борту, призвели до тієї трагедії, а вибух. Сьогодні вже завдяки британцям ми це знаємо. Ми не визначаємо характер вибуху. Ми знаємо напевно, що у цьому вибуху брав участь тротил, що не означає, що нам відомо, якою була формула цього вибуху", - сказав Мацєревич.

Професор Казімєж Новачик, заступник голови Підкомісії з питань повторного розслідування смоленської катастрофи, уточнив, що проведене Центральною поліцейською криміналістичною лабораторією дослідження кінця лівого крила Ту-154М показало наявність вибухових матеріалів.

"Ці дослідження містять графіки, які можна використовувати для оцінки місця виявлення вибухових речовин і того, які це були вибухові речовини. Цей аналіз дозволив нам зробити ці висновки і повідомити прокуратуру, бо у червні минулого року про результати цих аналізів ми поінформували прокуратуру", - додав він.

У повідомленні, серед іншого, написано, що комісія вивчила дослідження, проведені в 2013 році Центральною поліцейською криміналістичної лабораторією, що показали наявність слідів вибухових матеріалів у 107 із 215 взятих зразків.

Підкомісія, своєю чергою, вже  направила до прокуратури клопотання про можливість скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллєром та членами тієї комісії періоду з’ясування причин смоленської катастрофи у 2010 році.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М на борту якого були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи. Через два роки британські експерти виявили сліди тротилу на уламках літака.

ВідеоБританські експерти виявили сліди тротилу на уламках літака Качинського

Про це пишуть польські ЗМІ з посиланням на джерела в прокуратурі. Зразки розбитого ТУ-154 передали до Сполученого Королівства 2017 року, щоб їх оцінили незалежні експерти. Такі самі відправили до Італії. У 2016 році  Польща поновила розслідування Смоленської трагедії, яка сталася в Росії в квітні 2010 року. Тоді в авіакатастрофі загинула низка представників польської еліти, зокрема і колишній президент Лех Качинський.  

Британські експерти виявили сліди тротилу на уламках літака Качинського

Залиште свій коментар

Вибір редакції