Смоленська трагедія: вибух на борту президентського літака міг статися ще до зіткнення із землею

На вибух у повітрі вказує чимало.

На борту польського президентського літака Ту-154М перед катастрофою, ймовірно, стався вибух, що пояснює розпад літака на дрібні уламки і значне пошкодження тіл жертв.

Про це йдеться у фільмі урядової підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, - пише Укрінформ.

Дуже багато чинників вказує на те, що 10 квітня 2010 року на борту урядового літака стався вибух.

Аварія приладів, що зареєстровано в останніх секундах польоту, цілковита втрата енергопостачання перед першим контактом із землею, розташування уламків літака, специфічний характер ушкоджень тіл, аеродинамічні дослідження, сила, з якою одна із дверей літак була вбита у землю - ці та багато інших фактів вимагали від комісії сприйняти версію вибуху як цілком реальну.

Щоб підтвердити версію про вибух, було проведено ряд експериментів різних вибухових матеріалів. В результаті проведених експериментів можна сказати, що найбільш ймовірною причиною вибуху був термобаричний заряд, який призвів до сильної вибухової хвилі, яка на своєму шляху знищувала перешкоди - розривала корпус літака, викидала назовні тіла жертв і зривала з них одяг.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року в Росії розбився літак ТУ-154М. На його борту були 96 людей – всі вони загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський і чимало високопосадовців. Всі вони летіли на жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі. Варшава тоді звинувачувала в авіакатастрофі двох російських диспетчерів.

У жовтні 2016 року комісія з розслідування Смоленської трагедії встановила, що на тілах деяких жертв були виявлені сліди вогню. Однак це не можна пояснити пожежею, яка виникла на місці катастрофи.

Фотогалерея Польща виходить на марш пам'яті: у країні згадують жертв Смоленської трагедії (9 фото)

ВідеоПольські слідчі висунули нову версію катастрофи президентського літака під Смоленськом

 

Залиште свій коментар