Соціалісти втратили довіру іспанців, на виборах з'явився новий фаворит

Згідно з опитуваннями, Народна партія впевнено лідирує на виборах в Іспанії, залищивши далеко позаду правлячу соціалістичну партію, що втратила довіру народу.

Кандидат від Народної партії Іспанії Маріано Рахой впевнено лідирує за тиждень до загальних парламентських виборів в країні, свідчать дані опитувань громадської думки.

За лідера опозиційної Народної партії готові віддати голоси 45,4% виборців, тоді як за кандидата від правлячої Іспанської соціалістичної робочої партії Альфредо Переса Рубалкабу - 30,9%.

За оцінками незалежних експертів, робоча партія може отримати від 192 до 196 місць в парламенті, а правляча партія - не більше 113. Така розстановка сил показує, що за роки економічної кризи багато іспанців розчарувалися в нинішньому уряді соціалістів.

Парламентські вибори пройдуть в Іспанії 20 листопада. Символічно, що цього дня виповнюється 36-а річниця з дня смерті диктатора Франсиско Франко, який перебував при владі в 1939-1975 роки.

Лідер партії, яка отримає більшість голосів, сформує і очолить новий уряд королівства.

В даний час кандидати по посаду голови уряду постійно перебувають у роз'їздах по країні і щодня виступають на багатотисячних мітингах перед своїми прихильниками.

Головними темами їхніх виступів є шляхи виходу з важкої економічної кризи, в якій опинилася країна, і боротьба з безробіттям.

Рахой звинувачує правлячу партію у нездатності зупинити зростання безробіття, яке в третьому кварталі 2011 року досягло рекордного рівня - 21,52%, і спад в економіці. При цьому він не говорить про конкретні заходи, які вживатиме в разі свого обрання.

Рубалкаба в свою чергу заявляє, що в разі своєї перемоги буде домагатися відстрочки на два роки (до 2015) вимоги ЄС щодо скорочення бюджетного дефіциту Іспанії до 3% ВВП.

У Рубалкаби і Рахо багато спільного. Будучи майже ровесниками, обидва були міністрами освіти і культури, внутрішніх справ і адміністрації голови уряду Іспанії.

Іспанська соціалістична робоча партія (ІСРП) заснована в 1879 році Пабло Іглесіасом, який в ті ж роки заснував Загальний союз трудящих, найбільше профспілкове об'єднання країни.

ІСРП була створена з метою представляти інтереси робітничого класу. Згідно з програмою партії, планувалося після приходу до влади побудувати в Іспанії соціалізм по марксистської моделі. У 1979 році соціалісти відмовилися від ідей марксизму. В даний час партія за своєю ідеологією знаходиться серед європейських соціал-демократичних партій.

Партія діє на території всієї країни і налічує близько 460 тисяч членів.

Народна партія була утворена в 1976 році колишніми членами Національного руху - єдиної дозволеної в країні політичної партії при диктаторі Франко. Спочатку називалася Народним альянсом, а її засновником і головою був Мануель Фрага, колишній міністр пропаганди і туризму в уряді Франко.

Політична партія правоцентристського спрямування правила в Іспанії в 1996-2004 роках. У цей період іспанський уряд очолював Хосе Марія Аснар.

Читайте також:

Росію обурило включення Іспанії в систему ПРО США

Найбагатша жінка Іспанії відмовилася від грошей заради кохання

В Іспанії з'явиться місто, де житимуть лише геї та лесбіянки

В Іспанії стався потужний землетрус, є загиблі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: