Сьогодні британський суд оголосить рішення у справі про екстрадицію Ассанжа

24 лютого британський суд оголосить вердикт у справі про екстрадицію Ассанжа, якому інкримінують звинувачення в сексуальних злочинах.

Британський суд має оголосити в четвер, 24 лютого, свій вердикт у справі про екстрадицію до Швеції засновника порталу політичних викриттів WikiLeaks 39-річного Джуліана Ассанжа.

Розгляд шведського запиту про видачу Ассанжа почався в лондонському магістратському суді Белмарш 7 лютого. Протягом двох днів сторони вели перехресний допит свідків. Потім 11 лютого захист і звинувачення виступили з заключними промовами.

За підсумками заключного дня слухань суддя Говард Ріддл оголосив, що його остаточне рішення буде оголошено 24 лютого.

Нагадаємо, шведська прокуратура вимагає видачі Ассанжа, громадянина Австралії, на підставі кількох звинувачень з боку двох шведок в сексуальних злочинах, у тому числі в зґвалтуванні. Захист австралійця наполягає на політизованості звинувачень і стверджує, що нападки на Ассанжа пов'язані з діяльністю очолюваного ним сайту, який продовжує публікацію конфіденційних матеріалів американських дипломатів.

Захист наполягає на тому, що дії Ассанжа не можуть однозначно трактуватися як зґвалтування. Засновник WikiLeaks нібито мав статевий акт з якоюсь шведкою без презерватива, хоча спочатку стосунки між ними будувалися за обопільною згодою.

Звинувачення, яке представляє відомий юрист Клер Монтгомері, говорить про те, що за шведськими законами дії Ассанжа є злочином, і прокуратура Швеції мала повне право видати європейський ордер на арешт австралійця.

Джеффрі Робертсон, який представляє інтереси Ассанжа в суді, наполягав на призначенні додаткового дня слухань, оскільки хотів представити суду докази того, що в Швеції Ассанжа не може чекати справедливий суд. Зокрема, захист австралійця був незадоволений останніми ремарками шведського прем'єр-міністра Фредеріка Рейнфельдта про те, що Ассанж в Швеції став "ворогом номер один", що побічно говорить про те, що суд може мати упереджене ставлення до їх клієнта.

Суддя відмовився призначити додатковий день, сказавши, що "суд отримав достатньо свідчень того, що процедури Швеції будуть досить прозорими".

Засновника WikiLeaks було заарештовано в грудні 2010 року в Лондоні, коли він з'явився добровільно в Скотланд-Ярд. Через тиждень Ассанжа випустили під заставу, і він фактично перебував під домашнім арештом у будинку своїх друзів на сході країни.

До 24 лютого австралієць буде перебувати на волі під заставою.

Раніше Джуліан Ассанж повідомив, що в разі фізичної розправи над ним, або будь-якої іншої форми усунення від справ, або перешкоджання роботі сайту більшість отриманих сайтом конфіденційних матеріалів буде опубліковано автоматично.

Читайте також:

Ассанж вважає революції в Тунісі та Єгипті власною заслугою

В інтернеті з'явилися секретні документи з кримінальної справи Ассанжа

Розкрито таємниці Ассанжа: як він добув американські секрети і прикидався жінкою

ВідеоСьогодні британський суд оголосить рішення у справі про екстрадицію Ассанжа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: