Сьогодні День миру

Міжнародний день миру відзначає 21 вересня Організація Об'єднаних Націй і закликає припинити військові дії і вшанувати це свято.

Міжнародний день миру відзначає 21 вересня Організація Об'єднаних Націй. У своєму посланні, присвяченому цьому дню, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун звернувся із закликом припинити 21 вересня всі військові дії і вшанувати це свято у всіх країнах хвилиною мовчання опівдні за місцевим часом.

У зверненні з нагоди Дня миру цього року генсек ООН підкреслив, що "мир - це одна з насущних потреб людства, в його забезпеченні полягає вище призначення ООН". "Він (мир) визначає нашу місію. І він об'єднує всю нашу роботу на всій планеті: від миротворництва і превентивної дипломатії до заохочення прав людини і розвитку", - підкреслив адміністративний глава міжнародного співтовариства.

Цього року святкування Дня миру почнеться з урочистої церемонії в саду штаб-квартири ООН в Нью-Йорку. Генсек ООН у присутності послів доброї волі ООН - Майкла Дугласа, Джейн Гудалл і Елі Уейзела вдарить в Дзвін миру.

Потім Пан Гі Мун назве імена двох нових послів доброї волі ООН. Дзвін миру, який знаходиться на території штаб-квартири Об'єднаних Націй, був подарований ООН Японією в 1954 році. Він був вилитий з монет, які для цієї мети пожертвували жителі понад 60 країн світу, і символізує надії всього населення наший планети.

Міжнародний день миру був започаткований у 1981 році Організацією Об'єднаних Націй як щорічне свято відмови від насильства і припинення вогню в глобальному масштабі.

Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, що проголосила Міжнародний день миру, в якій міститься заклик до "всіх країн і народів" відзначати цей день як можливість сприяння мирному врегулюванню конфліктів і виконання зобов'язань щодо припинення вогню цього дня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: